Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az 5W30 és az...

Mi a különbség az 5W30 és az 5W40-es olaj között?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az 5W-30 kevésbé bírja a meleg környezetet. Hidegben mindkettő azonos kenést biztosít.
2012. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha az autómba 5W30 az előírás, rakhatok bele 5W40-et? Az mégiscsak elterjedtebb.
2012. okt. 11. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Bele lehet rakni, kérdés hogy jó lesz-e. Az 5W40-es olaj magas hőmérsékleten "vastagabb", viszkózusabb lesz, egy kihegyezett nagyteljesítményű blokknál okozhat problémákat, nem kielégítő olajozást (a sűrűbb olaj esetleg nem jut el mindenhova ahova kéne, vagy nem annyi amennyi kéne) .


Hanem ilyen gépről van szó akkor mehet bele az 5W40-es is, nem fog gondot okozni.


Viszont ne valami teszkósat, hanem normális minőségűt, szokás szerint a Castrol Magnatecet vagy GTX-et ajánlom.

2012. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindent lehet belerakni, akár vizet is. Kérdés meddig bírja... Nem véletlenül olyan olajat ajánl a gyártó, amilyet.
2012. okt. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Viszont ne valami teszkósat, hanem normális minőségűt, szokás szerint a Castrol Magnatecet vagy GTX-et ajánlom."


Persze, én is így gondoltam.

2012. okt. 11. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:
csak,h már rég hamisítják a castrolt is,és kb 20ezer km hamis castrol után szopóka van rendesen.. :/
2012. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármiből rakhatsz bele hamisítottat, ugyanaz lesz a vége. Megbízható forrásból kell venni az olajat, de én személy szerint nem találkoztam még ilyennel a pályafutásom során.
2012. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!