Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad régi dízeles autót venni?

Szabad régi dízeles autót venni?

Figyelt kérdés
300 körül vennék most átmeneti autót(kb 1 évre).Mivel dízelekben általában sok százezer km van,nem tudom mennyire lehet kifogni egy használható darabot,amire nem kell ráköltenem fél év alatt az árának a háromszorosát...

2012. okt. 14. 19:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ha ilyen félelmeid vannak, vegyél inkább benzineset.


Amúgy meg nem kell ezektől félni, nem igazán van bennük semmi, ami elromolhatna, lomha, de strapabíró gépek.


A lényeg az, hogy vásárlás előtt nézd meg jól, hogy mit veszel.

2012. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
szívem szerint benzineset vennék,de a dízelt nagyon olcsón fenn tudnám tartani...télen mennyire indulnak nehezen?
2012. okt. 14. 20:40
 3/24 anonim ***** válasza:
a szerzett vizes nyári gázolajjal elég nehezen indul télen. Ilyenkor üzemanyagszűrő csere meg egy kis melegítés megoldja. Szívó dízelt vegyél, mert a turbó csak plusz hibaforrás a te esetedben.
2012. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
oké! egyébként a gázolaj az jó fajta!
2012. okt. 14. 21:09
 5/24 anonim ***** válasza:
Télen lehetnek majd gondjaid, ha ennyiért veszel valami nagyon régi diesel-t. Pl. befagyhat a porlasztó. Inkább benzinest vegyél, szerintem azt olcsóbb fenntartani. Diesel-nél csak a fogyasztás az előny, de ilyen régi autónál az sem igazán. Kitudja mennyi km van bennük. Diesel autót valóban használni vesznek.
2012. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Diesel autót télen vegyél(hidegben)Egyből kiderül mi a helyzet pl,izzítással,porlasztóval stb!Az én Renault 19 1.9szívó dieselel 65L tankkal 1200kmet mentem el egyszer volt hengerfejes más hiba nem volt!
2012. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
soha nem vennék többet régi dieselt,tavaly vettem télen opel astra f 1.7td 97es minden jó volt rajta szerelőm szerint szépen gyujtot jól ment egy darabig,később turbo kuka,motor kuka ráköltöttem már 3x az árát és most is csak szenvedek vele nincs olyan hét hogy ne lenne vele valami,nem sokára talán lesz pénzem másikra aligvárom már.
2012. okt. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az már az előző hozzászólónak a baja hogy pont Opelt vesz,az már majdnem olyan mint a Ford.

Nyugodt szívvel vegyél szívódízelt,de kizárólag Golf I-II,Audi vagy Merci,évjárat nem számít.

Kora reggel hideg van,a hidegindítás mindent elárul a motorról,csak jól figyelj mit veszel.

Jó állapotú szívódízel ,izzítás után mínusz húszban is pöccen elsőre,az ilyet nyugodtan megveheted.

2012. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
csak az a baj,hogy most kellene már az autó és nem tudok várni amíg nagyon hideg lesz.köszi a válaszokat!
2012. okt. 15. 07:46
 10/24 anonim ***** válasza:

Én dízel párti vagyok ,és csakis hagyományos adagolós,common rail nem kell.

Volt régen 87es 1.6D Fordom 7évig használtam,-20fokban is könnyen indult,ha van kompresszió,és jók a szelephézagok könnyn indulnak.Én csak egyszer lapkáztam.De jók a Golf II-ők is 1.6D v TD.

Ford 1.8TD-t ne vegyél.

Én -10fok alatt 10%benzint tankoltam hozzá,mert a gázolajnak nincs kipárolgása ezért megdermed,vhol fagydugó keletkezik és menet közben is megállhat,nekem sosem állt meg.Jelenleg is egy háromezres soros adagolós mercim van,az teljesen immunis a külső hőmérsékletre.

Vásárlásnál nézd meg száraz-e az adagoló /tömítéskészletet gázkartengelyt nekem 36ezerért cseréltek adagolósmúhelyben kontárra nem szabad bízni/

nézd meg füstöl-e,hengerfej alól nem-e jön az olaj,a motor alja biztos olajos lesz kicsit,ritka a száraz dízelmotor.Ha turbósat veszel,hallgasd nem-e huhog a turbo,húz-e.Ja,és a vízhőfok hideg legyen mikor először beindítod.

2012. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!