Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akarja nehezen venni a...

Miért akarja nehezen venni a tolató sebességet? Egy fiatal autó?

Figyelt kérdés
opel astra classic 2-es autónk van most lesz nem soká 5 éves, és tegnap mikor akartam beállni, akkor harmadszorra vette be a tolató segességet, és mind a háromszor recsegett, a kuplung teljesen be volt nyomva, az autó nem gurult semelyik irányba, és nem akarta bevenni, ma reggel mikor álltam ki a garázsból, akkor mikor beindítottam be akartam tenni tolatóba h beveszi e most könnyen, és most nem recsegett, de fél útig lehetett a váltót elmozdítani! és nem mozdult tovább, ja és tegnap mikor recsegett mikor be akartam tenni tolatóba, akkor nem akarta bevenni, akkor beraktam egyesbe, aztán megint megpróbbáltam tolatóba rakni, és recsegett ugyan úgy, nem tudom mi baja lehet, és elindulásnál is rázza magát elég rendesen, a motor tartó bakok nincsenek elszakadva, kuplung baja is lehet??
2012. okt. 15. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vidd el minél hamarabb szerelőhöz, még anno az oktatómnak ugyanilyen gondja volt az autójával, nem csináltatta meg azonnal, aztán lehetett trélert hívni, mert az autót nem lehetett kivenni hátramenetből. A tieddel is ez lesz. Míg meg nem csináltatod, ne használd hátramenet fokozatot, ha tolatni akarsz, inkább tedd üresbe és toljad az autót!
2012. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

régebbi(huszon éves) autóknál tapasztaltam ezt.

nekem egytől egyig az volt a megoldás, ha nem vette a rükit, hogy előre egybe vagy kettőbe kicsit engedtem a kuplungot, esetleg mentem előre 20-30 cm-et, és utána elsőre be tudtam tenni...

2012. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
igen lehet az hogy pont úgy állnak a fogaskerekek, hogy nem akar összeakadni, mivel a rückwertz nem szinkronizált, és egyenes fogazású fogaskerekek vannak, ilyenkor 1-esben pár centit előremozditod a kocsit, és utána valószinű beveszi rendesen. Ennek ellenére az hogy ilyen sokszpr nem akarja bevenni egy fiatal autónál az nem hiszem hogy normális...
2012. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az opelek elég hajlamosak erre a hátrameneti recsegésre, nem kell szerelőhöz szaladni rögtön. Amikor nem akarja bevenni, engedd ki a kuplungot, majd nyomd be újra. Általában segít.
2012. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

az opeleknél többször előfordul, nem olyan nagy baj....

ha nem veszi be menj vele előre ujra pár centit 10-20cm elég...

de ha nics rá lehetőség akkor is tedd be egybe, és a R -t se azonnal rakd kinyomás után hanem mondjuk várj 1 -2 másodpercet...

2012. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valszeg ezért, mert a hátramenet nem szinkronizált / meg nem is ferde fogazású/.

Ha kinyomod a kuplungot, berakod a mellette levő sebességbe és onnan rakod be hátramenetbe akkor csont nélkül be fogja venni.

2012. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy kuplung be, berakom 1-esbe és utána rögtön hátramenetbe. Így nagyon szépen beveszi. Szintén Astra Classic 2.
2012. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor csak egy kicsit állítani kell a kuplungon, ha nincs, akkor lehet hogy cserélni kell. A recsegés egyértelműen arra utal, hogy a kuplung nem emel ki rendesen. Vidd el egy szerelőhöz!
2012. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem emelne ki rendesen, akkor a többi sebességi fokozatban is recsegne... Annyi az egész, hogy az R nem szinkronizált.
2012. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szép lassan elkopó kuplung pontosan a szinkronizáció hiánya miatt kezd el először rükvercben recsegni. Később, ahogy tovább kopik, elkezdi nehezen venni az egyest, még később a többit is. Mivel itt valószínűleg egy Astra G-ről van szó, ez hidraulikus kuplunggal rendelkezik és nincs állítási lehetőség rajta. Ha nem a hidraulika a hibás (pl. levegős), akkor véleményem szerint kezd elkopni a kuplungtárcsa. Az elindulásnál való rázkódás még inkább a kuplungra utal.
2012. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!