Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A színes műszerfal világítás...

A színes műszerfal világítás engedélyezett? Műszakin nem nézik ugye?

Figyelt kérdés
[link]

#műszerfal #kék égő
2012. okt. 15. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A belső világítás dekorálása megengedett, ez egy alapvilágítás ami bármilyen színű lehet nem feltétlen kell gyárinak lennie. Meg még az is hogy az utastérbe ha a vezetőt nem zavarja pl az ülések alatt neonok legyenek vagy a csomagtartóba, ilyet is lehet, de a kocsi külsején viszont nem.
2012. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kösz :)
2012. okt. 15. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:

A színes műszerfali háttérvilágításba nem kötnek bele. Általában meg sem nézik, ha pedig mégis, csak annyi a kikötés, hogy ne legyen zavaró, ne zavarja a visszajelzők észlelését (mondjuk az erős, élénkkék színben világító műszerfalon lehet, hogy nem látod meg a távolsági fényszóró visszajelzőjét) és megfelelően legyen bekötve.

A LED-es fényforrásokkal viszont vigyázni kell, mert a reklámokban szeretik elhallgatni, hogy a fényeloszlásuk nem olyan, mint a hagyományos izzóknak. A hagyományos izzó mindenfelé sugároz, a LED pedig csak egy szűk kúpban. Ez azért problémás, mert a műszerfal megvilágításánál ki szokták használni a számlap mögötti tükröződést, fényvisszaverődést is, ami az izzóknál jól működik (hiszen mindenfelé világítanak), a LED-eknél meg nem (mert szűk a fénykúpjuk). Ezért előfordulhat, hogy a gyári izzók helyére LED-eket szerelve lesz pár zavaróan fényes folt a műszerfalon, a többi pedig sötétségbe burkolózik. Nem lehetetlen LED-del megvilágítani a műszerfalat, de olyankor másképp szokták elrendezni a LED-eket, mint az izzókat.

2012. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

szóval akkor nem olyan egyszerű h berakom/berakatom és már olyan jó mint a képen...

akk nem érdemes vele foglakozni?! :(

2012. okt. 15. 21:04
 5/9 anonim ***** válasza:

De , érdemes, igazából az a 200ft ráfordítás nem egy nagy összeg, és valószínűleg nem lesz semmi gond vele.


Mondjuk én rövid úton agyfaszt kapnék egy rikító kék műszerfalvilágítástól, de hát ízlések és pofonok.

2012. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ami a képen van, az fehér. Nekem kék volt, 1W-os power ledekkel, fénysebesen alakítottam vissza fehérre, engem nagyon zavart.
2012. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kössz- kössz mindenkinek :P
2012. okt. 15. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem vedd meg mellé az M3 tükröt is tőlük. :D


[link]


De ha elfogadsz egy tanácsot valamilyen semleges színt válassz, ugyanis éjjel nagyon zavaró lesz az élénk kék fény, sokkal hamarabb elfárad a szemed és nehezebb lesz koncentrálni is.

2012. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

most akkorát nem akarok beruházni...

zöld szín jobb szerinted mint a kék?

2012. okt. 15. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!