Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízhatóak a...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Mennyire megbízhatóak a négyévszakos gumik?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem valami kínai hulladékot, hanem jó minőségű négyévszakos gumit veszel, használhatóak. Évi pár ezer kilométerre, főleg, ha városban, rendszeresen takarított utak mellett teszed meg, elég az is. Csak hozzá kell szokni, hogy sem télen, sem nyáron nem nyújt tökéletes teljesítményt, nem lehet vele Horvátországban a szerpentinen 1 G-vel kanyarodni és télen nem jutsz fel vele a befagyott hegyi utcán. Az elöregedett Wanli, Linglong és Infinity, illetve hasonló csodaabroncsok, valamint a "megóggyuk okosba" jeligével ki tudja, hogy újrafutózott ezeréves gumik tudásszintjét viszont bőven meghaladják a négyévszakosok.
2012. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt, semmi bajom nem volt vele.

Simán elindultam vele a meredek, jeges emelkedőn.

Különben is, ha ésszel megy az ember, a nyári gumival is lehet biztonságosan közlekedni télen.

2012. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van egy okos mondás: "Ami mindenre jó, az semmire sem jó"


Megfelelő rutinnal el lehet vele közlekedni télen is, de a képességei behatároltak (a fizika törvényeit nehéz megkontrázni), közel sem tapad annyira, mint egy téli gumi.

Nekem ez van most a Fordomon, de 30 éve vezetek, és így is lecserélem, ha lesz rá pénzem.

2012. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
NEM AZ A LÉNYEG, HOGY EL TUDSZ-E VELE INDULNI!!! Hanem megállni kéne vele...
2012. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

ma 17:19


Meglehet vele állni elég szépen.Nekem az van az autón és gond nélkül megtudok állni és nem minőségi gumi hanem kicsit gyengébb minőségű de baleset még nem volt a legnagyobb hóban jégben latyakban sem!

2012. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Megállni is tudok vele. Aki tud ésszel menni, az nyári gumival is tud télen biztonságosan közlekedni. Aztán vannak olyanok, akik azt hiszik, hogy a rengeteg pénzük,a tizenmilliós kocsi, meg a téligumi megvédi az ördögtől is, és a városban nyugodtan hasít 90-nel a jégen, az más kategória.... Az olyanoknak jó ügyvédeik is vannak, akik el tudják intézni, hogy ne kelljen ülnie, ha elkaszál pár buszmegben álló embert...

Szóval a véleményem nem változott, megfelelő, és jó a 4 évszakos gumi is. Csak okosabban kell vele hajtani.

2012. okt. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lehet téli nélkül viszonylagosan biztonságosan közlekedni, de télivel nagyobb biztonságban lennél. Sosem lesz a helyzet tökéletes, de meg kell próbálni a lehető legjobbra törekedni.
2012. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
semmi problémám nem volt a 4 évszakos gumikkal,évekig azt használtam,igaz öregurasan vezettem, mert általában a család,gyerekek velem voltak,kényelmes volt,hogy nem kellett ilyen tájban sorbaállni a gumisnál
2012. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira biztonságos, mint a zsíros kenyér lekvárral. Meg lehet enni de nem az igazi.
2012. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!