Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autókereskedők honnan...

Az autókereskedők honnan szerzik ezt a rengeteg alig használt kocsit?

Figyelt kérdés

Minden kereskedésben van legalább tíz olyan autó ami idős úré volt,aki az utóbbi 20 évben alig használta és garantált 146 ezer km-rel.

Hol van ez a lelőhely :) ?


2012. okt. 16. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annál az ismerősüknél aki visszatekeri az órát...

És persze minden eladó autó öreg úré volt, vagy esetleg női tulajuk volt.

És egy akármilyen széttuningolt autóra is képesek ráfogni hogy női tulaja volt,

2012. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Fiatal autókat elég sokat lehet még a mai napig bankoktól venni minimális km-rel.
2012. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de ha egy kocsira azt mondják: "Hölgy tulajdonostól" na az számomra egy rossz pont. Mint tudjuk, a nők azért tudnak bénázni, ki tudja mit szerencsétlenkedtek össze-vissza szegény kocsival. Kivéve ha nem az a kevés, de nagyon jól vezető nő egyike vezette.
2012. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg a női tulajok hány %-a nézi rendszeresen a folyadékok szintjét és egyéb "piszkos" részeket? :D

(anyámból kiindulva, aki lapos gumival is simán levezet 60km-t, én meg 30mp-el indulás után félre is állok hogy itt valami nem stimmel :D )

2012. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát ja, a női tulaj, és idős házaspár sem garancia....
2012. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Honnan szerzik? Banki telephelyekről ahol lefoglalt autókat tárolnak. Olcsón megveszik, kicsit kipofozzák, visszatekerik az órát és már mehet is eladásra...
2012. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már ezt a nagy szöveget! Komolyan azt hiszed, hogy ebből áll az autókereskedelem?
2012. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért,mi másból áll a sumákoláson kívül,de komolyan?
2012. okt. 17. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Megérdemlitek, hogy bevegyetek valami szart egy magánszemélytől...

Neked teljesen elképzelhetetlen, hogy van olyan, hogy megveszel egy banktól egy újszerű szép autót, és takarítás után eladod 150-el többért? Mindezt óratekerés nélkül. Olyan hihetetlen ez?

2012. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na végre egy kereskedő is jelen van :)

Nézd én egy időben sokat néztem ilyen merkantilos banki visszavetteket és szinte egytől egyig tönkre voltak téve.Gondolom ez ilyen mentalitás,hogy ha a bank visszaveszi akkor már nekik se legyen jó(amiben nincs hiba,nem sajnálom a bankokat,megérdemelnek minden rosszat)csak utána ezeket az autókat ne akarják értékesíteni.Sokhoz nem volt kulcs,forgalmi,motor nem volt indítható stb stb.


A magyar használtautó kerekedelem(mint általában a magyar szolgáltatóipar) pedig egyenlő a nullával.Kis telkeken hegyekben állnak az innen onnan szerzett kocsik,mozdulni sem lehet közöttük,a legtöbb még csak le sincs mosva,ki sincs takarítva,az információk szinte mindig hiányos a kocsiról,a telepen flangáló úr általában nem köszön,NEM ÉRT a kocsikhoz,ha oda is jön akkor mondja hogy motorikusan hibátlan,csak kívülről matt a fényezés,közben látod hogy körbe volt törve,foltozva fújogatva,be se indul stb.

Unalmas már a szöveg hogy mindegyik kocsi nem dohányzó,garázsban tartott,idős ausztriai fogorvos házaspár hölgytagjáé aki csak a sarki boltba járt vele karácsonykor bla bla már hányunk ettől a sok mellébeszéléstől!


Ha meg van pofán megkérdezni hogy hány km van az autóban,akkor meg egyenesen felordít hogy jaaaaaj nem ez számít.De b.zmeg engem érdekel,nem lehet megkérdezni?Akinek ez nem tetszik,az tuti takargat valamit

A hirdetéseknél is csak a hanta van és azt sem írják ki h kereskedők(pedig mennyi pénzt megspórolnék a felesleges hívásokkal)ráadásul ha felhívom a számot akkor belevakkant hogy:-IGE'?

Tehát nem azt mondja hogy "tessék kovács béla autókereskedés,miben segíthetek" vagy hasonlót,tudod amitől az embernek megjönne a kedve vagy a bizalma a vásárláshoz,meg hogy ez egy kultúrált hely,hanem belavakkant hogy ige'?

Tehát nem látom rajta a szándékot SEM hogy ő nekem el akarja adni az autóját!

Meg tényleg a faxom tele a hazugságaikkal.Régen volt hogy felhívtam egy vidéki kereskedést.Tök jó verda,normális áron(Már akkor gondolhattam volna hogy mi a k.rva anyámat képzeltem magamról hogy normális áron normális kocsit lehet kapni itthon?!).

Szóval beszámított kocsi.Oké.Lemegyek vidékre,elfüstöltem csomó pénzt.A kereskedésben ott kezdődött hogy fingjuk sem volt melyik kocsit jöttem megnézni,mert "biztos a kollégámmal beszéltél" utána megnéztem a kocsikat,köztük amiért leutaztam,majd a szervízkönyvében benne van hogy ez céges kocsi volt.Amikor erre rákérdeztem hogy ez tegnap még beszámított volt egy családtól,a magyar kereskedő felordít hogy ENNYI PÉNZÉ MIT AKARSZ b+ ezek MIND céges kocsik.....

Ja...én kérek elnézést,hogy be mertem tenni a lábam a kereskedésébe és kocsit akartam venni tőle!

De sok ilyen sztori van,de ez volt ami után már végleg elkerülöm őket.Bunkók,nem köszönnek,nem értenek a kocsihoz,nem tudnak semmit az autó előéletéről,ami a legtöbb vevőnek fontos infó lenne,irreális hogy minden kocsiban 140e és 180 e km között van,hogy még a leültetett M3 bömös vagy Havasi zsugor motoros,becsövezett ezerkecskés lada 60as Koppánnyal is megkímélt,idős fogorvosházaspár hölgy tagjáé...

És amikor ezt felveted nekik,hogy kicsit ez már túlzás,akkor a legviccesebb válasz:"A vevők kényszerítenek rá" :D:D:D:D

Ez kb olyan mint a "megélhetési bűnözés" :))))


Nyilván megvennék sokan a 400ezret futott kocsikat is,ha azok 400 ezret futott kocsik árában mennének!!!!!

Mert evidens hogy azoknak már ők lesznek az utolsó tulajdonosai és tőlük az már a roncstelepre fog menni.Nyilván senki nem akar ilyen kocsiba sok pénzt beletolni.De a kereskedő visszatekeri 200at és eladja drágábban.Ez milyen már?

Írja ki h 400 ezer km és adja 50 ezerért.


Az ilyen húzásokkal lehetne hitelt szerezni az emberek elött.Mindenkinek egyszerübb lenne kereskedésben megnézni 10 kocsit mint utazgatni a magánszemélyekhez a szélrózsa minden irányába....

Meg köszönni kéne,meg bemutatkozni,meg lemosni a retkes kocsit,meg kiporszívózni(SZILIKONOZNI NEM KELL)meg egy szerelőt alázavarni hogy nézze át és ha talál hibát ráírni és ha a vevő kéri,ott helyben megjavítani(ez is egy szolgáltatás lenne) stb stb

Sajnos fényévekre vagyunk ettől.Addig meg maradnak a magánszemélyek,akik mindent tudnak az autójukról,értelemszerűen a sajátjukként szervízelték.

üdv

2012. okt. 18. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!