Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóátíratása, megvásárlása,...

Autóátíratása, megvásárlása, lehet nagy butaságot csináltam?

Figyelt kérdés

Felvázolnám a történetet,és mielött lehurrogna valaki is,már utána olvastam itt,volt is egy hasonló történet egy motorral kapcsolatban,de nem pont ugyanez.

Tehát vettem egy autót 150.000 ft-ért,de nem a tulajdonostól,hanem kaptam egy adásvételit a tulajdonos aláírásával,adataival kitöltve,tehát csak bekellett irni az enyémeket és aláirni minden készen volt.Most ezt az autót szerettem volna eladni,de szerencsére nem tettem meg. Beszéltem az eredeti tulajdonossal,aki a tk-ön is szerepel és azt mondta,hogy ő az autót eladta már 1 éve,és a papirokat is leadta. Nos aki megvette tőle B.I. ő tovább adta K.J-nek,az is tovább adta T.K.nak és ő adta el nekem. Közben senki nem iratta át,a dolog nálam csattant.B.I. okirathamisitást követtett el valoszinüleg,mert a tulajdonos aláriásával adta tovább az autót, ő maga pedig nem vette a nevére...Most nálam az autó,a nevemre nem vehetem,el nem adhatom... Van valakinek ötlete? Kérem a letolásokat mellőzzék,segitő tanácsokat szeretnék kapni. Őszintén köszönöm!


2009. aug. 7. 18:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jelents fel T.K-t. Mást nem tehetsz. Sajnos ez tanulópénz
2009. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Első vok: még annyit tehetsz, ha az eredeti tulajdonossal írtok egy adás-vételt (mint ha ő most adná el neked a kocsit), persze ha megvan a kocsi papírjai, törzskönyv stb.

De ne haragudj ha én lennék az eredeti tulajdonos én ebbe nem mennék bele

2009. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Dátum mikori azon az adásvételin?
2009. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem irtunk rá dátumot T.K. tanácsára,ami most annyira nem nagy gond,de ha irtunk volna ,akkor is mindegy lenne,mert nem az én adásvételeimet adtuk le,ugye a tulajdonos már 1 éve leadta,ha T.K. leadta volna az adásvételijét velem,akkor ott lett volna a nagy BUKTA.. Szerencsére nem lett,most azon vagyok,hogy vissza görgessem a dolgot,de nem egyszerű. A szerencsém a szerencsétlenség mellet,hogy én nem adtam el,mert akkor én is hibás lettem volna,viszont akitöl vettem T.K.,ő irta alá a tulaj nevét,igy okirathamisitást követett el,erre tanuim is vannak akár,ezt ő is tudja,igy erősen azon van,hogy visszaadja a pénzem,mert most ő van a ...-ban.


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI VÁLASZOKAT!!!

2009. aug. 7. 20:43
 5/25 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Akkor ez lehetséges lenne?

Erre én is gondoltam,mert mondta a tulaj,hogy a papirokat leadta,de viszont a csekkkek meg mennek a nevére.

Ha irna adásvételit velem,akkor lemenne a nevéről,igaz nekem jönne az átiratás,eredetiségi stb,de megoldona a dolog. Csakhogy nem annyira együtt működő a tulaj,de ez van,majd meggondolja magát.

Szerintem az lesz,hogy én magam visszaadom az autót T.K-ak és ő majd a nevére veszi.

2009. aug. 7. 20:46
 6/25 A kérdező kommentje:
Minden választ hasznosnak jelöltem és tényleg köszönöm mindenkinek,de várok még tanácsokat.
2009. aug. 7. 20:47
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egy évvel ezelőtti tulajdonos ha az adásvételi leadta akkor, nem tehetsz semmit vele nincs jogviszonyod.

És tuti, hogy leadta, különben a súlyadótól, köteező biztosítástól nem tudott volna megszabadulni,


Az egyetlen amit tehetsz, hogy minél hamarabb visszakéred a pénzed és visszaadod az autót.

2009. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

GYORSAN kérd vissza a pénzed T.K.-tól és felejtsd el az egész ügyet... Örülj, hogy megszabadulhatsz ettől az autótól!


Tartok tőle, hogy az eltelt idő alatt senki nem fizette az autó után kötelezően fizetendő súlyadót illetve a kötelező biztosítást sem, amit ebben az esetben a te nyakadba sózhattak volna (ki tudja még milyen büntetések mellett?)


Azt sem csodálnám, ha kiderülne az autóról, hogy lopott és ezért nem íratta át eddig egyik tulajdonos sem... :[

2009. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Első vok: ha senki sem íratta át akkor még mindig az első az autó tulajdonosa. de neki ezt tudnia kellett. De ha még mindig a nevén van az autó, akkor akár el is adhatja neked most. Mert ha egymásnak adták át csak úgy akkor annak nincs nyoma. De viszont ha a tulajdonos nem kapott súlyadós csekket stb, akkor viszont nem az övé az autó. Ha kapott, akkor még mindig az övé, de nem értem akkor miért nem tett ellene semmit. Érdekes sztori, félek valami átrázós dolog. Kinek a neve szerepel a forgalmin?
2009. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit! Szerintem az alap tulajdonosnak, akié előtted volt valójában, neki vannak ezzel gondjai, vedd fel vele a kapcsolatot és vele próbálj meg összefogni. És járj utána hogy minél kisebb gond legyen belőle.
2009. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!