Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót szeretnék venni, és...

Robogót szeretnék venni, és ha megveszem, akkor hazavihetem saját lábán, míg megkötöm a biztosítást?

Figyelt kérdés
Ha véletlenül megállítanak a rendőrök, nem fognak megbüntetni?

2012. okt. 19. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem. De ha az eladó megengedi, nála interneten meg tudod kötni a biztostást azonnal. Ha jó fej, még ki is nyomtathatod az erről szóló papírt:) Beszéld meg vele.
2012. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a "nem"-et az első kérdésedre értettem, a második kérdésedre igen a válasz, megbüntethet egy rosszabb indulatú rendőr.
2012. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. okt. 20. 08:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy milyen adatok kellenek a biztosítás megkötéséhez, azokat kérd el az eladótól és már úgy tudsz a motorért menni, hogy van rajta biztosítás!
2012. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

hazaviheted, érvényes addig az adásvételi

3napon belül kell kötnöd, szóval aznap simán hazaviheted

2012. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
5-ös válaszoló rosszul tudja. Az adás-vétel megkötésének pillnazában megszűnik a korábbi biztosítás. Nincs türelmi idő (sőt, ha nem köt az ember biztosítást legkésőbb másnap, a biztosító fedezetlenségi díjat is felszámol). A neten előre megkötött vagy az eladónál megkötött biztosítás jó lehet (a rendőr elfogadja) - bár a biztosítás csak a megkötést követő naptól él.
2013. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg jó lenne az is, hogy ne okozz balesetet, amig hazaviszed :)
2013. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 waland ***** válasza:

Elvileg azonnal kéne biztosítást kötni, de az tévedés, hogy a biztosító felszámolhat fedezetlenségi díjat. Ezt ők szeretik elfelejteni, de a törvény alapján csak rendszámos - forgalmis járműre számolhatnának. Csak abba kell belegondolni, hogy ugye a robogót nem tudod se kivonni a forgalomból, se visszahelyezni, így akkor is kéne utána fizetni, ha darabokban fekszik a sufniban.

Én egyébként másnap kötöttem meg az elsőre a biztosítást, még a jogsimért is vele mentem el :).

2013. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!