Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért jobb a nagyobb felni...

Mért jobb a nagyobb felni alacsonyabb gumi oldalfalmagassággal?

Figyelt kérdés

Az autómhoz 17, 16 és 15"-os méretben is van gyári felni. Értelemszerűen a 17"-os felnire alacsonyabb oldalfalmagasságú gumi kell, a 15"-osra magasabb, ballonosabb.

Azt tudom, hogy az alacsonyabb de szélesebb gumi jobban tapad, de rosszabbul tűri az úthibákat. Viszont a 15"-os gumi majdnem fel annyi mint egy 15"-os felnire való.

Normál, utcai felhasználásnál van gyakorlati jelentősége vagy érezhető vezethetőségbeli különbség, abból a szempontból, hogy melyiket veszem?


2012. okt. 20. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
van, nemis kicsit. 15-ös-ballonos, és 17-es-peres összeállítás között ég és föld a különbség, de már a 16-ost is érezni eléggé, a peresebb gumival. Normál használat mellett, ha nem érdekel hogy nagy felni legyen, feltűnő legyen, akkor a 15-ös bőven megteszi, jobb a kátyúkban, ha nem versenyzel az utcán akkor kanyarban is jó az, persze nem tudom milyen autód van
2012. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Astra H.
2012. okt. 20. 19:01
 3/14 A kérdező kommentje:

A nyári gumijaim 17"-os könnyűfém felnin vannak. Így vettem az autót. De most hogy jön a tél, gondoltam, hogy veszek rá egy garnitúra lemezfelnit. De a nagyobb felnire több tízezerrel drágább a 4 db gumi. Ezért nem tudom, hogy megérné-e ez a többletköltség.

Nem versenypályára kell. Az autót kb fel arányban használom városban, fele arányban autópályán. De ott is csak ésszel.

2012. okt. 20. 19:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Jó rá a 15-ös is, pláne télre.


A tapadásuk nem különbözik, a peresebb gumik jobban tűrik a nagy teljesítményt és a gyors irányváltásokat, de erre nincs szükséged, illetve egy 17"-es ballonos gumi sok esetben már nem férne el a gyári futóműbeállításokkal.

2012. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. okt. 20. 22:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hát vegyél négy 15-ös lemezfelnit téligumival
2012. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Alexphoto válasza:
Ha nem elég ballonos a nagobb felni átmérő miatt, akkor az úttartása jobb lesz ,de szétrázza az autót, roppant kényelmetlen lesz vezetni. Csak nagyon jó minőségű úton tudod élvezni a vezetést. Szerintem nem ér meg egy ilyen cserét. Sok futómű alkatrész cserére számíthatsz
2012. okt. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pont fordítva akartam cserélni!
2012. okt. 27. 09:56
 9/14 anonim ***** válasza:

pozitívum:


- jobban néz ki (szubjektív)

- kisebb oldalfalmagasság -> élénkebb kormányreakció


negatívum:


- sérülékenyebb

- kisebb oldalfal -> kevésbé rugózik

- nagyobb fogyasztás

- rosszabb gyorsulás (nagyobb kerék -> nagyobb tehetetlenségi nyomaték)

- nagyobb rugózatlan tömeg -> jobban ráz

- víztócsán hamarabb felúszik


*a gyári alu("könnyűfém")felnik nagyobb méretben sajnos a mezei lemezfelninél is nehezebbek főleg szélesebb gumival, ez egy parasztvakítás, vannak tényleg nagy, és könnyű (pl. magnézium) kerekek de azok nagyon drágák

2014. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Végül az lett még 2 éve, hogy nyárra van a gyári 17"-os alufelni 225/45R17-es Goodyear EagleF1 Asymmetric 2 gumival. (Ezzel jött ki a gyárból, gyári sport futóművel, tehát nem hiszem, hogy bármi gondot okozna a futóművel, eddig sem okozott.)

Télre meg vettem egy garnitúra 15"-os gyári lemezfelnit, gyári dísztárcsával, 195/65R15-ös Michelin AlpinA4-es gumikkal. Plusz még vettem hozzá (ezt használtan a Vaterán mert újonnan horror összegbe került volna), egy garnitúra nyomásszenzort, hogy mindkét szettre kiírja a nyomásokat.


Egyedül amit észrevettem különbséget, hogy a 17-es kerék rossz úton jobban ráz, jobban kell kerülgetni az úthibákat. Főleg a sport futóművel,ami alapból elég feszes.

A fogyasztásom szinte decire ugyan annyi mind a két garnitúrával (5,5-6 körüli vegyesben). Azt se vettem észre, hogy rosszabbul gyorsulna. 240Nm nyomaték azért a 3cm-rel szélesebb kerekeket is meg tudja forgatni rendesen.

2014. jún. 3. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!