Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit befolyásol a nagyobb...

Mit befolyásol a nagyobb méretű felni és szélesebb gumi az autón? Okoz-e nagyobb méretű kopást, esetleg nő e a fogyasztás?

Figyelt kérdés
Fiat Seicentora szeretnék 155/65 R13-as gumi s felni helyett 175/50 R14-et. Azt hallottam, hogy emiatt nőni fog a fogyasztás, és sokkal gyorsabban fog kopni a motor és minden egyéb is. Igaz ez? Valamint ha igaz, akkor annyira számottevően fog nőni?
2010. jún. 6. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A szélesebb gumi nagyobb fogyasztást okoz, illetve vízen hamarabb fel tud úszni. A kormányzás meg valamivel nehezebb lesz. Az alacsonyabb oldalfal az oldalkúszást mérsékli, a kormányzás pontosabb, de a gumi kevesebbet fog fel az ütésekből, jobban ráz a futómű. A nagyobb átmérőjű felni a laposabb gumival általában nehezebb, ezért a nagyobb rugózatlan tömeg valamivel jobban igénybeveszi a futóműalkatrészeket. Az ET-szám eltérése a futóműgeometriát változtatja meg, ettől a gömbfejek készülnek ki, ha nem korrigálod. Az átmérő (mármint a teljes átmérő) eltérése az autó menettulajdonságaira van befolyással: a nagyobb átmérő növeli a végsebességet és rontja a gyorsulást, a kisebb fordítva működik, de a sebességmérő mindkét esetben csal. Azon kívül az átmérő eltérése az úttartást is ronthatja bizonyos esetekben.
2010. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"Az ET-szám eltérése a futóműgeometriát változtatja meg, ettől a gömbfejek készülnek ki, ha nem korrigálod."------> Hogyan tudom korrigálni?
2010. jún. 6. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az ET-szám nagyobb, akkor nyomtávszélesítő pogácsát kell tenni a kerekek alá, ez visszahozza a helyére a felni középvonalát. Igaz, ez is növeli valamicskét az agy terhelését, de közel sem annyira, mint a gyáritól eltérő helyen futó középvonal.
2010. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
már előttem mindent leírtak,én csak annyit fűznék hozzá,hogy ilyen kerekekkel kerüld ki a kátyúkat..D
2010. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!