Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson alacsony benzinszint?

Simson alacsony benzinszint?

Figyelt kérdés
A simsonomnak olyan problémája van, hogy amikor kiengedem a kuplungot akkor rángat 2-3 másodpercig utána elkezd gyorsulni, de ez van bármely fordulaton, üresben, pedig gázadásra egyből reagál, menet közben a gázadás utolsó negyedében már nem húz jobban, inkább vissza kell picit engedni, hogy jobban húzzon a motor, mi lehet a baj, alacsony benzinszint?

2012. okt. 21. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyújtásbeállítás is okozhatja,ezt tartom valószínűbbnek mint a benzinszintet.De lehet az is hogy túl kevés vagy túl sok benzint kap,ezt a gyertya színe ,állapota elárulja.Az egy általánosan elterjedt tévhit hogy a benzinszinttel állítjuk a kajáját,azt egyszer kell beállítani úgy hogy kb félig engedje az úszóházat benzinnel a tűszelep,ezekután a súber lentebb fentebb állításával valamint a fúvókaméretével szabályozunk.Valószínű hogy a benzin-levegő keverék arányod nem jó,1 kg benzin elégetéséhez 15 kg levegőre van szükség,ettől nem nagyon lehet eltérni.Légszűrőd tiszta? tank alján,úszóház alján nincs víz? kipufogókönyök nincs eltömődve? kompresszió jó?
2012. okt. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmim nincs eltömődve, légszűrő is tiszta a gyertya színe pedig fekete égett kormos, ezen kívül elfelejtettem odaírni, hogy a gyújtásoldali fedél nagyon melegszik ami szerintem tuti nem a blokktól van, mert hidegen jó a motor semmi baja viszont melegen jön elő hogy rángat váltáskor nem akar erőre kapni
2012. okt. 21. 08:10
 3/8 anonim válasza:
Nekemis ilyen a simsonom és nemtudok rájönni hogy miért csinálja. Elég idegesítő.
2012. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ja_az_van ***** válasza:
arra gondoltatok már hogy hány éves a lendkereketek eggyik hiba az lehet hogy el lehet gyengülve a mágnes delejeztetni lehet!!! tipikus simson probléma ledkerék felmelegszik és csökken a mágneses mezö ereje a melegtöl csökken a szikra,gyengül a motor és az istenért nem akkar menni esetleg leáll. a melegedését meg az okozhatja hogy valamelyik tekercs,világito,vagy gyujto vagy töltö tekecs menetzárlatos 1-2 menet és ez rohadtul melegszik. attol még jo tehát tölt,világit ,szikrázik csak épp rohadtul melegiti a lendkereket érdemes kiprobálni másik tuti jo ledkerékkel világitás, töltés bekötése nélkül ha igy jó akkor megvan a hiba!!!! és elkell vinni delejeztetni a tekercset.egyébbként a gyenge világitás is erre utal!!!
2012. okt. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, mert azt tudom hogy nekem pl a gyújtótekercsen egy szál de csak egy el van szakadva és ez is okozhatja a melegedést, viszont a mágnesem egyből odarántja pl a csavarhúzót, de lehet hogy nagyobb hőmérsékletnél már veszít a mágnesességéből
2012. okt. 22. 07:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt megnézni a kajáját is, mert a gyertyának elméletileg őzbarnára kell égnie.
2012. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem sokat értek hozzá de nekem az volt a baja hogy nem volt meghúzva a bovden, és kopott a kuplung, mikor váltottam volna nem volt benne elég erő hogy váltson , de a sebesség miat "muszáj" neki. Remélem segítettem :).
2012. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem hinném, hogy iylen jellegű dolog lenne, mindig figyelek az ilyesmire, saját érdekemben, hogy nehogy úton maradjak stb, mert messzire járok vele
2012. okt. 24. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!