Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtótekercs helyett akksi?...

Gyújtótekercs helyett akksi? Beindulhat vele a motor?

Figyelt kérdés

Nemrég egyik haveromnál láttam, hogy Babetta gyújtást eszkábálnak egy Sismonra, és amikor egy helyben próbálták indítani, akksi volt a gyújtótekercs helyére bekötve. Na a kérdésem az, hogy ez működhet? Mármint amíg le nem szívja az akksit?


(Azért használtak akksit, mert csak gyújtásalaplapot szereztek.)


2012. okt. 21. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Gyújtótekercs feszültsége 4-500 Volt, akkumulátoré pedig 6 Volt.
2012. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na, én is ezen az állásponton vagyok, hogy egy akku lepkefing a gyújtótekercshez képest.
2012. okt. 21. 19:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Simán mehet akkumulátorról is.
2012. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb benzinmotor gyújtása akksiról megy.

A 6 v 12 Voltos primer feszültséget a trafó transzformálja fel 10-20 kiloVoltra.

Lényeg, hogy működhet az akkuval.

2012. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
(Mármint én úgy értem, hogy lepkefing a gyújtótekercshez képest, hogy nem bírna vele beindulni a motor max pár fordulatig.)
2012. okt. 21. 19:39
 6/15 anonim ***** válasza:

"A legtöbb benzinmotor gyújtása akksiról megy."


Ezt így nem mondanám, maradjunk abban, hogy az ECU illetve ezzel egyenrangú cucc működéséhez kell. A modernebb autók, motorok nem is működnek akkumulátor nélkül, sőt leállnak ha beadja az akksi az unalmast.


"A 6 v 12 Voltos primer feszültséget a trafó transzformálja fel 10-20 kiloVoltra."


Oké. Akkor mond el légyszíves, hogy 6V illetve 12V egyenfeszültséget hogyan transzformálsz fel?


"Lényeg, hogy működhet az akkuval."

Valóban, csak nem úgy ahogy képzeled. És az autók sem így működnek.

2012. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Villanymérnök vagyok, tényleg akarsz velem elektromosságról vitatkozni?

Amikor azt sem tudod, hogy egy hót egyszerű megszakítós akkumulátoros gyújtás hogy működik.

Elárulom: Nyugalmi indukció során sem a vezető, sem a mágneses mező nem mozog. Ebben az esetben az indukciót az időben változó fluxus hozza létre.

Szintén wikipedia, ábra középtájon:

[link]

2012. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igazad van. Benéztem, bocs.
2012. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Semmi gond.
2012. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
(Khm én mint hozzánemértő csak azt szeretném beböffenteni, hogy a Babetta gyújtás ugye CDI, tehát nem megszakítós, vagy ez most lényegtelen?)
2012. okt. 21. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!