Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most tervezünk kamiont venni...

Dóórika92 kérdése:

Most tervezünk kamiont venni és hogy nektek a következő 3 kamionról mi a véleményetek/tapasztalatotok a fogyasztásokról és a fülke méretekről? Daf XF 105.460 Super Space Cab, MAN TGX 18.440 XXL, Mercedes Actros 1844 Megaspace Cab

Figyelt kérdés

2012. okt. 23. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:

én mindig azt, mondom, hogy lehet, hogy a Merci-t sokan szidják, de azt a legegyszerűbb szerelni, olcsó hozzá az alkatrész, sok szerviz van. Szóval egyszerű masina, nincs túl bonyolítva, ha baj is van vele, sokkal olcsóbb a javíttatás mint 1 másik 2nél.

Amúgy meglehet kérdezni, nemzetközizni akartok?, ez az első kamion vagy van már másik is? van valami tuti tipp, vagy csak úgy vesztek 1kamiont aztán majd lesz valami?

2012. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, nemzetközizni szeretnénk 4 kézben, ezért is számít a fülke méret plusz a fogyasztás is. Amúgy ez lesz az első kamionunk.
2012. okt. 23. 12:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy van konkrét tervünk, 3 speditőr céggel már felvettük a kapcsolatot, akik forgatnának minket magyar-német útvonalon! :)
2012. okt. 23. 12:16
 4/7 anonim ***** válasza:
én vezettem mind a 3-mat vagyis Daf-ból 95 xf-et. Az Actros Megaspace és Man Tga xxl mind a 2-nek hatalmas fülkéje van, a MAN-ról még annyit, hogy nálunk automata váltósak vannak, de nagyon lassúak a váltók meg buták is, és a fogyasztás miatt is vinnyog a főnökség.
2012. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A Dafról milyen tapasztalataid vannak?

A MAN-nak és a többinek mennyire jött ki az átlagfogyasztása?

Fülke szerint melyiket választanád?

2012. okt. 23. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:
hát, csak meg tudom ismételni, hogy fülke szerint a Man meg a Merci is hatalmas. Ezt a 105-ös Daf-ot nem ismerem a fogyasztásról: a Dafokkal nem volt gond, a Man-ok nagy súllyal meg ha sofőr rugdossa akkor akár35liter is, Mercivel simán kijöttünk a 32-ből sőt még kevesebből is. Érdekes, hogy most R420-as Scaniát hajtok, ha nagyon csúnyán bánok vele akkor max 29liter, de 27-ből simán eljár
2012. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 andriboy67 válasza:
Nekem már volt pár kamionon, pár évvel ezelőtt Merci actrost hajtotam,attól kifejezetten örültem hogy meg bírtam szabadulni anyi baj volt vele, lomha volt, sz@r és buta volt a váltója... Semikép nem ajánlanám. 2 Man-om is volt, igaz tga, de xxl, 400-as, meg 440-es, igazából ezekkel semi baj nem volt, amikor kellett indult, és a szervizeken kívül csak aksit kellett benük cserélnem. Ezeket a fogyasztásuk miatt cseréltem le, igaz sokszor volt csak hogy 10-15 tonnával jártunk, de 34-36 litert ettek. Amugy fülke szempontjából nagyon kényelmesek voltak! Most 2 Volvo Fh16-om van meg 1 daf xf ssc-m. A daf 30-32 között eszik, és a volvok is. Kényelmesek, és a söfőrjeim is maximálisan meg vanak elégedve!
2012. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!