Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtudnátok mondani hogy ha...

Dzsugaswily kérdése:

Megtudnátok mondani hogy ha nem szedem ki a JAWA BABETTA 210-as típusú motornak a kipufogó dobját ( ami nélkül gyorsabb + hangosabb ) akkor mennyit megy a JAWA BABETTA 210-es típus kb 68kg alatt?

Figyelt kérdés
- Köszi! :)
2012. okt. 24. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális terhelés, sík úton simán viszi a 40-et, fölötte ne kínozd.
2012. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne szedd le szarabb lesz! Kokszmentesítsd, de valami szakival, vannak jó módszerek, mivel égetéssel nem jön ki! (A könyökbe egy megbontott végű bowdent raksz fúróval forgatva kikaparod.) A dobot szétszeded, kibelezed, kiégeted, aztán a hangtompító betétre fúrj 2 lyukat. Ezek után lesz teljesítménynövekedés. GYORSABB NEM LESZ HA DOB NÉLKÜL MÉSZ! (Most látom, hogy te rá akarod rakni... Na, de egyre megy.)



További tipp:

Takarítsd ki a légszűrőt, karbit, és lődd be a gyújtást. Ezek után némileg jobb lesz a gázreakció, de csodát ne várj.


Egyébként valahol 40-45 körül megy.


További javulást tudsz okozni, ha tőle: motoros950@citromail.hu


Veszel 12mm-es vasmagos tekercset, és a gyertyahézagot növeled 0,6-0,7mm-re!


Persze ne várj csodát, de végső soron 40 körül utazni fogsz;)) Ha komolyabb dolgot akarsz, akkor írj a Babetta Love-on, mit tudnak vele kezdeni, úgy tudom 60-as hengert táborival csinált az egyik ember ott, azzal 60 körül megy végtempóra, szóval nem sok lehetőség van benne.


A kérdésre válaszolva 40 lesz egy már használt 210-es vége, ami el van kopva, egy felújított bejáratott, brutálkompressziós valahol 50 körül megy, persze annak is kellemesebb 40-el.


(Jegyezd meg, ez egy gyors bicikli gyárilag, nem motor;)) )

2012. okt. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! OK nem szedem le! Egyébként, meg akitől veszem 80 kg és 55 el simán elvitte, meg nekem volt 1 nagyon régi meg már rossz az is ment 45 szval amit most fogok venni elvihet lazán 55-60 al! :)
2012. okt. 24. 21:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mivel nézed;) én GPS szerint néztem, trafipax biztos 60-nak méri, de a gyári sebességmérő biztos kiakad, ha picit reszeled, ahogy leírtam;) (Ezek nem tuningok, inkább karbantartás, veterán korú motor velejárói:DD)
2012. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:) , de jó lesz nagyon! Megveszem, meg még alakítgatok rajta ( festés, jól nézzen ki, meg ami nagyon fontos azt megnézem ) és akkor repülhetünk :)!
2012. okt. 24. 22:01
 6/13 anonim ***** válasza:

ha nagyon gányolhatnékod van, akkor esztergáltass egy kisebb hátsó fogaskereket, hogy az áttétel kisebb legyen. Ettől tutira gyorsabb lesz, de gyengébb is. Viszont ha nincs súlyod, el fog bírni. (ez csak ötlet amúgy)


A motor 40 fölötti sebességre igazából alkalmatlan, addig tökéletes.

2012. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
haveré is megy 55-60 gyári nem gányolt. üssed vágjad nyugodtan egyszer úgy is megunod vagy rájössz hogy égő és eladod féláron vagy kidobod a lomosba. nekem is volt 207 : [link] kiéltem rajta ferde hajlamaim. használd egészséggel!!!
2012. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem fog tönkre menni, am a 207 az fos 1 sebességes + gyengébb is! És ha kisebb-t teszek bele nem lesz gyengébb csak ha 80-90-100kg vagy... de 68 nál gyorsabb lesz és nem lesz gyengébb! De köszi a komikat! :)
2012. okt. 25. 16:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 63 mat ment , de ott már nagyon csörömpölt ..... Most biztos lesz olyan aki ebbe kételkedne , vagy azt hiszi hogy agyon tuningolt de nem!
2012. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elhiszem! S gondolom! De hát 63 nem csoda h csörömpölt! :) De attól még megy csak érezteti magát hogy itt legyen a határ! :) :)
2012. okt. 26. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!