Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet első kerekes...

Hogyan lehet első kerekes járgány kerekeit kipörgetni álló helyzetben?

Figyelt kérdés
Szimplán a látvány miatt kérdezem. Elöl pörög a kerék, füstős de az autó egy helyben marad, majd onnan kilő. Kézifékes játékkal meg lehet oldani vagy valami mással?

2012. okt. 24. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Behúzod a kéziféket, 1-esbe teszed a váltót, nagy gázt nyomsz, majd leugrasz a kuplungról. Ha elég jó a hátsó kerekek tapadása, az első kerekek kipörögnek, közben pedig nem húzzák maguk után a hátsókat. Mikor ezt az egészet megunod, visszább veszed a gázt és felengeded a kéziféket, aztán az autó kilő. Leírva pofonegyszerű, a gyakorlatban sok gyakorlást igényel, de megoldható.
2012. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rálépsz a gázra, felugrasz a kuplungról. Jobb, ha ezt olyan helyen teszed, aho legy kicsi emelkedő után lejtő jön, úgy látványosabb a gyorsulás, tehát egy kereszteződés, aminek van "púpja" az pont jó lehet. (lámpás kereszteződésben elsőként indulni)
2012. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak kézifékkel lehet megoldani. Vagy valaminek nekigurulsz és utána nyomod neki, csak azt meg a kocsid bánja. Én nem próbáltam ugyan, de láttam már ilyet és a kocsi nem helyben füstölt, hanem halad előre egy kicsi de füstöl is. Szerinem ha lükvercben próbálod meg, akkor nem fogja hátra tolni magát a kocsi. De ezt csak én gondolom így, lehet hogy tévedek.
2012. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. okt. 24. 22:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát a kézifék a hátsó kerekeket rögzíti. Ha menet közben húzom meg akkor az autónak még van lendülete, az első kerék viszi előre és így a driftelés is lehetséges?
2012. okt. 24. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:

A kézifék jó esetben a hátsó kerekeket rögzíti. Vannak típusok, ahol az első kerékre hat, de ezek igen ritkák.

Ha menet közben, kanyarban meghúzod, akkor a hátsó kerekek megcsúsznak, aztán lehet ellenkormányozni, hogy ne ess be az árokba. Ez viszont nem driftelés, hanem unatkozó hülyegyerekek játéka a T***O-parkolóban. Driftelésnél ugyanis hátsókerekes autókat használnak és a motor nyomatékának segítségével csúsztatják meg a hátsó kereket, így érve el, hogy túlkormányzott legyen az autó (meg füstöljön a kerék). Van, hogy ott is rásegítenek kézifékkel, de a folyamatos csúszást a hátsó kerékre ható nyomaték adagolásával érik el.

2012. okt. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. :D
2012. okt. 24. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!