Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 13,5 éves vagyok és a szüleim...

13,5 éves vagyok és a szüleim megengedték hogy lehessen "M" kategóriás jogsim segédmotorra . Én úgy hallotam hogy 2013-tól már csak 16 évesen mehetnék?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jövőre is mehetsz 14 évesen...
2012. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
kössz a választ
2012. okt. 26. 20:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát én már nem tudom követni, inkább várd meg január 13.-át. Ha akkor kiderülnek a végleges szabályok és marad a 14 év a korhatár akkor kezd el. Március, vagy Április (nem tudom pontosan) 1.-je előtt úgysincs motoros oktatás, feleslegesen kezdenéd el január előtt.
2012. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Pedig nem.


2013 január 19.-től megszűnik az M kategória (is), ezt váltja a nemzetközi AM kategória, aminek az alsó korhatára 16év.


Mivel dec. 1.-től március 1.-ig szünetel a motoros oktatás és még nem töltötted a 14-et még az sem játszik hogy lenyomsz egy exraintenzív tanfolyamot, sajnos megszívattak ezzel a változtatással.

2012. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, én is ez hallottam, de akkor mi értelme lenne ennek a kategóriának? egyik ok hogy ne csinálja meg az ember, hogy 1 év múlva kaphat B jogsit amiben benne van, a másik, hogy 16 évesen lehet menni 125 ccm-re is. Na m1, a főnökök csupa okos emberek és mindent biztos jól tudnak hogy miért csinálják.
2012. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Rosseb tudja mi értelme van, de ne keress logikát, ez nem az az ország.


Ugyanez vonatkozik a C és a C+E korhatáremelésére, értelmetlen. Én is gyorsított ütemben nyomom meló mellett a C+E-t hogy még be tudjam fejezni, nagyon örülök neki.

2012. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

320. oldal körül tessék nézelődni...



A korhatára marad 14 év.

Arról meg még nem hallottam hogy megszűnne-e, és kételkedem is benne, mivel nincs semmi ami kiváltaná.


Ak, na az valószínű megszűnik, mivel jön az A2 aminek a korhatára ugyanannyi de nagyobb a teljesítménykorlát.

2012. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sok helytől hallottam hogy megszűnik, megbízható forrásból (unokabratyó okató, pl tőle is), a közlönyben pedig az sincs benne hogy az Ak-t váltja az A2, pedig az biztosan így van.
2012. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Oktatóknak ne higgy ilyen dolgokban. Sok oktató azt terjesztette/terjeszti hogy m-es jogsi határa 16 év lesz, és sokan nem is tudnak az új kategóriákról...


Szóval ez csak találgatás, mint az is hogy az Ak megszűnik. De annak legalább van alapja míg az M megszűnésének nincs.

Jövőre úgyis kiderül minden. Addig meg tényleg csak találgatni tudunk sajnos...

2012. okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagybratyó nem szokott átverni, ha egy idegen mondaná persze hogy körberöhögném.


Viszont annyit változtatok hogy az a B verzió amit leírtam, de nem biztos.

2012. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!