Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik az optimálisabb vezetés...

Melyik az optimálisabb vezetési stílus az autókhoz?

Figyelt kérdés
Most járok vezetni. Az oktatóm úgy csinálja, hogy gyorsan bevált 5. sebességbe már olyan 50-60-nál városban. Gondolom ezt a kevesebb fogyasztás miatt teszi... A családomban nem így csinálják.. Ők olyan 3 ezres fordulatig legalább mindig "kihúzatják" a kocsit váltás előtt... Most melyik a jobb? Mert talán ha egyből ötösben van a kocsi akkor tényleg kevesebbet fogyaszt... De ettől nem lesz valami baja a motornak, ha mindig ilyen kis fordulaton megy? Mert hallottam valami olyasmiről hogy egy motornak van "ideális" fordulatszáma, de nem tudom pontosan, hogy az mennyi.

2012. okt. 27. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

az autóvezetés is olyan mint pl a táncolás,

mindenki másképp csinálja,és mindenki a saját stílusáról hiszi azt ,hogy az a jó,

meglátod itt is ahány válasz jön ,annyi vélemény lesz,

2012. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Elméletileg a kreszben is úgy tanulod hogy minél kissebb fordulatszámon váltasz feljebb annál kevesebbet fogyaszt az autó ezáltal minél hamarabb vagy fent 5.ben annál kevesebbet fogyasztasz am én ilyen 50-55nél váltok 5. sebességbe.

oktatóm mindig úgy tanította 1másodperc 1 sebesség szóval 4-5másodperc alatt mennyek fel 4. sebességbe.

(előttem lévőnek igaza van ahány ember/autó annyi stílus és megoldás)

2012. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ettől nem megy tönkre a motorja?
2012. okt. 27. 18:03
 4/11 anonim ***** válasza:
ha pörgeted a motorját,ha nem ,egyiktől sem megy tönkre a motor
2012. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem megy tönkre a motor

nem értem miért menne tönkre ez a dolga.

2012. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

#2 ha már a kreszkönyvnél vagy akkor azt is nézd meg h a max fordulat 2/3ánál kell fel, 1/3 le váltani

szóval legalább érdemes 3e huzatni, városon kivül mindnekpp

de városba se érdemes 60 alatt 5.et tenni, azért 2e fölött legyen a fordulat

2012. okt. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem igaz hogy nem lesz baja!


lehet hogy a motor nem fog gallyra menni emiatt, de simán előjöhet emiatt egy kis EGR/AGR probléma, ellustul a motor stb


dinamikusan kell felváltogatni, nem muszáj 3000ig felpörgetni, jó az 2500-nál is ha erősebb az autód, de semmiképp se kapcsolj fel benzines autónál 2000 alatt, max lejtőn


h

2012. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet baja a kis fordulat miatt


ellustul a motor, beáll az EGR szelep, ami 30-60 ezer forint stb


dinamikusan kapcsolgass fel, nem mondom hogy mindenáron 3000, minden autó más, de benzinesnél semmiképp se válts fel 2000 alatt


az optimális fordulat meg valahol a max fordulatszám 1/3-ad, átlagosan 2000 körül, szóval városban 5. fokozat... hát érdekes, én tuti nem tenném

2012. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. okt. 27. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
más a benzines és a dízel. De a tévhitekkel ellentétben, városban felesleges 5-et használni, még egy 1.3-as mákdarálóval is. A benzinmotorok kedvezőbb fordulatszám tartománya 2000-3500 között van kb. Túl alacsony fordulaton rázkodik a motor illetve ahhoz hogy ugyanazt a sebességet pl. 40-et tartsa a motor 5-en alacsonyabb fordulaton, ahhoz nagyobb erővel kell "lökdösni" a főtengelyt a dugattyúknak, jobban használódnak a csapágyak, tökéletlenebb az égés is, kormolódik, lustul, EGR-nek se tesz jót ahogy írták stb. ez az egyből fellököm 5-be mánia tehát tök hülyeség... még dízelnél is csak 50 felett inkább... vagyesetleg ha 6 sebességes...
2012. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!