Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik vezetési stílus a...

Carlos Matthew kérdése:

Melyik vezetési stílus a gazdaságosabb üzemanyag fogyasztás szempontjából? A kissé sportosabb elindulás, intenzív gyorsítással, vagy a "normál" indulás?

Figyelt kérdés
Sógorommal volt egy kis vitánk, mely szerint Ő (bár nem füstölgő gumikkal) de odalépve indul, hogy "mielőbb" elérje az utazási sebességet, míg én finomabban indulok, 40-nél négyesbe, 60-nál ötösbe vezetgélek. Szerintetek melyik stílusnál több a fogyasztás?
2012. aug. 30. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani mert ez autó függő is, nyilván az erősebb gépeknél később célszerűbb magasabb sebességbe kapcsolni mert az sem tesz jót ha szaggat ha magasabb sebességben van. Én amióta fejlődtem rutin szempontjából azóta kicsit bátrabban léperek a gázra, elindulok, és szépen kapcsolgatom a sebességet fel. Amit én még tapasztaltam és figyeltem is célszerűbb úgy csinálni főleg forgalmasabb helyen ahol azért lehet is menni hogy ott 3-as fokozatban felgyorsulsz 50 re és a 4-est kihagyva felkapcsolsz 5 ösbe így egy csomó üzemanyagot spórolsz meg hosszú, távon persze. Meg ha hosszabb útra indulsz főleg autóúton, vagy autópályán ott célszerűbb felgyorsítani és olyan 80-nál kapcsolni csak 5 ösbe így nem szenved az autó sem, hamarább gyorsulsz és nem eszi meg az üzemanyagot és így olyan 1-2 literrel csökkentheted a normál fogyasztást.
2012. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a te módszered takarékosabb, bár kinek mi.

Szal igazából én a kettő közötti átmenetre szavazok, de fölösleges erről vitázni, nagy különbség nincs, akkor lenne, ha a sógrod verné neki mint az állat.

2012. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de nekem kb. 2 napja mondták ezt, hogy intenzívebb gyorsításnál ki lehet hozni jobb fogyasztást. Szerintem van bent valami, mert egybe szépen megmozdul az autó, rakod kettő, három, négy, mindegyik sebességbe még eléred pl. az 50-et.

Ez lehet hosszabb idő, mintha egy, kihúz kettő, 3-ba 50-ig, majd teszel egy 4.et, és tartod a sebességet.

Azt amit az első írt ne csináld, ne hagyj ki sebességet.

most én is ráálltam erre az intenzívebbre, bár nem tudok fogyasztást számolni megint, mert hazafele vettem érsze nagyon kevés a benzín, tettem bele 10 litert mert itthon van még pár liter és azt akarom beletenni, meg ma nagyon sportosra fogtam a témát, nem volt ritka az 5000-es fordulat sem, kicsit kiengedtem a gőzt, meg az autónak is néha kell hogy mutasson is valamit az óra:)

2012. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszadóval is vitatkoznék... intenzív gyorsítással nem lehet kihozni jobb fogyasztást!!! Autómban fedélzeti computer van, pillanatnyi fogyasztás mérővel. Ha sietek, jobban odalépek fölmegy 14 L/100-ra (abban a gyorsítási faktorban, hogy padlós gyorsítás, ha nem is füstölgő gumikkal) szóval a finomabb és folyamatos a gyorsítás a megfelelő.
2012. szept. 2. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ha olyanom van egyesben 50ig húzom aztán be 5-ösbe.Egész jó a fogyasztásom így is.
2012. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bajer ***** válasza:
Az a leggazdaságosabb, ha a motor közepes fordulatszáma fölé nem nyomod. 5-ösben ez legtöbbször még alacsonyabb is. Ha pörög 7000-et, akkor max. 3500-ig lehet pörgetni, hogy ne kajáljon sokat.
2012. nov. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!