Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szívócsonk készítése házilag....

Szívócsonk készítése házilag. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekelne, hogy hogyan kéne. Ugye kell egy lemez, amit odarögzítek a henger beömlőjéhez. Arra csinálok egy lyukat, és odahegesztek egy csövet. Viszont az a cső gondolom nem lehet valami hideghajlított dolog, tehát kell egy 90 fokban hajlított (pölö 12 mm-es) cső. Jól képzelem? Mert ugye, ha hideghajlított, akkor a keresztmetszete változni fog, és nem vagyok otthon az áramlástanban, de gondolom ez nem túl jó. Tehát, ha így egy nagyon egyszerű szívócsonkot gyártok, az működőképes? (A karbihoz meg rögzítem egy odahegesztett lemezzel.)


Ez mennyire működőképes elképzelés? (Nem az érdekel, hogy a boltban olcsóbban, gyorsabban szerzek széria-gyártottat. Csak elmélet.)


2012. okt. 29. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne választ adni, ha megmondanád, mire kellene szívócsonk és milyen alakút szeretnél. A dolog ugyanis nagyon nem egyszerű: a szívócsonknak a karburátorhoz és a hengerhez is lépcsőtől mentesen kell illeszkednie, jó, ha egyenletesen, kis kúpszöggel szűkül, megfelelően sima kell, hogy legyen a fala és nem szabad túlságosan kis ívű kanyarokat tenni bele. A tervezése nem egyszerű és néha a gyártása sem.
2012. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, akkor mi lenne, ha azt mondom (legyen egyszerű) egy Babetta szívócsonkot pl miből állna elkészíteni?
2012. okt. 29. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy lemezből és egy csőből :) Szükséged lesz flexre , furó és lyukköszörűre , én is csináltam az XT 600 ra. Utána meg egy gumicső a szivócsonkra meg a karibra és 2 bilincsel megszorítod és kész.
2012. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen hegesztőtrafó (utolsó voltam)
2012. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!