Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám szét szedni a...

Hogyan tudnám szét szedni a simson schwalbe kuplungját? Mert még nem tudtam rájönni a nyitjára valki segitsen!

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a baja?
2012. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a lamellákat cserélem ki de nem tudom leszedni sehogy azt a fém előlepot amibe vannak azok a kis körök benne egy núttal nem tudom leszedni sehogy nem tudod hogyan lehetne leszedni nem nagyon érte a motorhoz
2012. okt. 31. 23:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá miért szeded szét?


A középső kuplungagy részt akarod levenni, vagy az már a kezedben van és szét akarod szedni?


Schwalbe-t nem javítottam, csak S51-et, de ha a szétszedésről van szó, akkor az is valami ilyesmi lehet:


Ha ki van szedve a kosárból a belső rész lamellástól-agyastól, akkor egyik oldalon vagy egy jó kis tányérrugó, a másikon pedig egy rögzítőgyűrű (zéger, Seeger, akármi). Megnézed, rá fogsz jönni hogyan kell pl. satuval (lehetőleg puhapofákkal vagy valamivel ami megóvja a sérüléstől) összenyomni hogy le tudd venni a röggyűrűt, utána szét fog jönni. Összeszerelés a szétszerelés fordított sorrendjében.

2012. nov. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem de egyébként én arra értettem hogy közvetlen a kuplung elején van egy körlemez és vannak azok a kerek beményedések és azon van körbe egy alug gallér és azoknak a kin tengelyekbe vannak a csapszegeg ami körül aza gallér van de találtam egy kpet róla nézdemeg [link]
2012. nov. 1. 00:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig nem bonyolult: benyomod a rugótányért és kiesik a csapszeg. Visszatenni macerásabb.
2012. nov. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha meg nem esik ki magától akkor fogóval kihúzod.

Egyébként megfelelően kinyitott kombinált fogóval szépen be lehet nyomni. Aztán meg valamivel kipiszkálod a pöcköt és örülsz hogy milyen egyszerű volt.

Összerakás nehezebb, de ha valaki tud segíteni akkor 3 kézzel elég egyszerű az is.

2012. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már sikerült kihúzni azt a kis rögzitő pöcköt benyomtam fogóval és egy vékony szöggel ki ütüttem télleg egyszerű volt de össze rakni nehéz lesz most a felújitott bllokomat szedtem szét és abbol az újj alkarészeket át teszem abba a blokba ami most a motroromban van csak attol félek hogy nemtudom majd összerakni
2012. nov. 1. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!