Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Panelban lakok, van tároló az...

Panelban lakok, van tároló az alagsorban. Tárolhatom ott nagymotorom, ha nincs más lehetőségem?

Figyelt kérdés
Panel lakásban lakok, hol tárolhatom nagymotorom, ha a közelben nagyon drága lenne a garázs bérlése, vagy ha van olcsóbb, akkor az egy mélygarázs, amin egy darab rács van az utca felé és onnan bármikor ellophatja aki akarja? A ház előtt sem akarom hagyni, mert onnan még könnyebben meglovasítják, ráadásul nem megyek vele minden nap. Most akkor hol tároljam? Akasszam a nyakamba? Vagy ne is motorozzak, csak azért mert panelban lakok? A közös képviselő szerint a tárolóban nem tárolhatom, mert benzin van benne. Neten olvastam olyat, hogy ha egybe van építve a benzintartály a motorral, akkor a benzin tartályt tárolhatom a tárolóban. Viszont a motor nem éghető magában. Akkor most ez hogyan van? A benzintartályt tárolhatom lent de a motort nem? Ráadásul a tárolóban vannak higítók, mtorolajok és fesékek is, ami természetesen nem a mienk. Örülnék ha valaki tudna ebben segíteni, mert tényleg nem tudom hova tenni a járgányt, és nem vagyok milliomos, tekintve, hogy tanuló vagyok, hogy garázst béreljek a motornak havi 10-15k-ért.

#panellakás #motor #motor tárolás
2012. nov. 1. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

"Neten olvastam olyat, hogy ha egybe van építve a benzintartály a motorral"


Ez fizikailag lehetetlen.Nem kevered te véletlenül össze az LPG üzemű autókkal? Na azokkal nem mehetsz be mély garázsokba.

A tárolóhoz a szomszédoknak is van kulcsuk?

Ha igen, akkor csak tőlük függ, hogy beteheted-e.

2012. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link] itt olvastam a "AZ ÉPÜLET KÖZÖS HELYISÉGEIVEL KAPCSOLATOS TŰZVÉDELMI SZABÁLYOK" részben. (a bekezdés közepe felé)


Természetesen több lakónak is van kulcsa a tárolóhoz. Van aki karton dobozokat tárol, van aki TV-t van aki klíma kültérit, van aki festéket és autószerelési cuccokat, van még bent egy csomó üres kuka is, meg rengeteg lom. Van egy srác aki ugyancsak ott tárolja a mopedjét. Senkit nem zavar, hogy motor van ott, csak azért kérdezem ezt a dolgot, mert nem akarom, hogy kijöjjenek a tűzoltók körbenézni, és kapjak egy büntetést, mert a "nagyon okosok" kitalálták, hogy nem lehet motort tárolni az alsó tárolóban. Szóval én nem mélygarázsban akarom tartani, mert azért fizetnem kell havonta majdnem 9k-t, és még el is lophatja aki akarja.

2012. nov. 1. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Eddig hol tároltad?


"A közös képviselő szerint a tárolóban nem tárolhatom, mert benzin van benne"


Igaza van,vagy leengeded a benzint belőle,vagy kinthagyod a járdán.

2012. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig lent volt a nagyszüleimnél. De most szükségem van rá, ezért fel kell hoznom. Tehát akkor naponta engedjem el a benzint belőle, meg naponta töltögessem vissza, vagy hagyjam kint hátha ellopják reggelre.
2012. nov. 1. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
én levinném letakarnám 1 ponyvával, meg elbarikádozmám, úgysem fog vele foglalkozni senki
2012. nov. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta én is, hogy letakarom, de ugye ha éppen használtam, akkor azért nem takarom le a forró motort. :) Persze később ez megoldható, ha már kihűlt. Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mivel nem egy pár százezres motorról beszélek, és nincs még egyszer ennyim, hogy gyorsan vegyek másikat ha eltűnik.
2012. nov. 1. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Motorosként megértelek.

Viszont a tűzvédelmi szabályzat is elég egyértelmű.

Egy esetleges tűz esetén még arrébb sem tudják rakni,mert te "odalakatoltál 20 liter benzint" a vízcsőhöz.

Abba is gondolj bele,milyen szag terjengene a házban,ha betolnál minden este egy forró motort...

2012. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Idő közben átolvastam az országos tűzvédelmi szabályzatot. Egy betű nincs róla, hogy panel ház tárolóban nem tartható motor. Ami kikötés, hogy 20 l A,B osztályú éghető anyagnál több nem tárolható a lakásban illetve az épület helységeiben.
2012. nov. 3. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!