Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MERCEDES, BMW, AUDI - A 3...

MERCEDES, BMW, AUDI - A 3 népszerű német prémiummárka közül melyik gyártja a legerősebb, legbiztonságosabb autókat?

Figyelt kérdés

Melyik márkából vennél autót, ha az lenne a fő szempont, hogy teljes biztonságban érezd magad és az egész családodat is a hátsó üléseken?


Jöhet persze pontos típus is!


Nézzétek meg a képeket a balesetről.


[link]


Eddig azt hittem a Mercedes a legbiztonságosabb, de elég ijesztő, ahogy a hátsó ajtó ennyire bement az utastérbe. Pedig ez egy luxusautó!



2012. nov. 2. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
azért szerintem kevés autó van, amelyikkel nem történik meg ez, ha 4X egymás után ütközik
2012. nov. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézz törésteszteket, abból kiderül melyik kapta a legjobb értékeket. Persze attól még ugyanúgy meg lehet halni mindegyikben.

Én személy szerint az Audikat szeretem, a Merci túl "luxus" már, túl üzleties, nekem az már nem tetszik. A BMW sem rossz, de én inkább az Audit választanám a 2 közül.

De ha mindenáron a biztonság a fő cél, akkor lehet jobban járnál egy terepjáróval. Persze nem egy utcai cirkálóval, hanem egy komoly géppel.

2012. nov. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Volvo.
2012. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Luxus ide, vagy oda, a fizika, az fizika marad. A töréstesztek csak marketing. Nagyon sok függ, hogy pl mivel ütközöl. Például belemész egy pótkocsi platójába, hiába bírja ki a kocsiszekrény, ha egy gerenda mondjuk átszúr a szélvédőn keresztül. Mit hittél kedves kérdező, hogy egy 10 millió feletti autóval sérthetetlen vagy? Persze többet bír, mint egy 20 éves autó, de nagyon sok múlik a baleset körülményeitől.

Tessék egy videó, bár elég hihetetlen elismerem:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AevKd..

2012. nov. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez valóban elég hihetetlen. Meg az is, hogy mikor látta a kamerás sofőr a ladást, rálépett a gázra. Nem tudom mit képzel magáról az ilyen. Remélem a ladás az eset után jól bevert neki egyet.
2012. nov. 2. 09:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Valóban az volt benne, hogy inkább megöli, de akkor se hagyja, hogy egy lada megelőzze.
2012. nov. 2. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a biztonság számítana vennék egy T72-est, vagy egy RM70-est ( [link] abban biztos nem lenne semmi bajom. Meg jó sok sör belefér.


Egyébként mindegy, ülhetsz egy Hummerben vagy egy G Merciben is, ha úgy ütközöl meghalsz, ahogy írták is , a fizika az fizika. A cikkben is, amit linkeltél bennevan hogy 4x ütközött a gép, egyszerűen elhasználódtak a gyűrődőzónák.


Az első ütközés után úgyis drasztikusan csökkennek a túlélési esélyek, fárad, összenyomódik a héjszerkezet, kevesebbet tompít. Nem mellesleg az egymást követő, ellentétes hatású gyors G-erők is csúnya munkát végeznek.


Szóval nagyjából mindegy mit veszel ebben a kategóriában, ugyanannyit bírnak, de azért egyik sem egy atombunker.

2012. nov. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jól látom ez egy W211-es Merga. Ez alapból 10 éves fejlesztés - mert ugye nem mindegy hogy egy egy éve bemutatott modellről van szó vagy egy W123-ról.


"Eddig azt hittem a Mercedes a legbiztonságosabb, de elég ijesztő, ahogy a hátsó ajtó ennyire bement az utastérbe. Pedig ez egy luxusautó!"

Igazából, ha azt vesszük, hogy autópályás tempóban - 100-140km/h között - 4szer koccant/karambolozott, és az utascella 90%-a tökéletesen egyben maradt, erre szerintem már mondható, hogy igen ez biztonságos.


Az ajtóról nem lennék biztos, hogy nem a tűzoltók műve. Ránézésre semmi nem indokolja a beszakadását, kivéve ha az utánfutó sarkát kapta el. Ezekben az ajtókban hosszirányú merevítés van, hogy a frontális karambolnál ne roggyon össze a kasztni, ha keresztbe is merevítve lenne, akkor nem lehetne hátra ülni. Ha a karambolban elszenvedett külső behatástól szakadt be az ajtó, akkor akármelyik másik autóban is így történt volna.


Azt meg előttem is leírták, bozonyos esetekben semmi nem véd. A törésteszteket is csak 60km/h-ig csinálják, a fölött nagyjából értelmetlen. Ha S-Klasséban ülsz és 90km/h-nál betalál 70-100 %átfedéssel 90km/h-nál akárcsak egy fele akkora autót, már azt sem nagyon lehet megúszni sérülés nélkül. Ha oldalról jön a záhonyi gyorsteher akkor lényegében meg már mindegy.

Azt is írták, hogy hiába ülsz egy qrva merev kasztniban, ami mindent túlél, ha egy komolyabb csattnál fellép egy 20-30-50g-s lassulás, ami miatt a tüdőd/szíved széttrancsírozódik a szegycsontod belső oldalán, és 6,2 perc alatt elvérzel...


Azt írták, egy !63! éves nő kórházba szállítás után meghalt. Azt nem, hogy miért, lehet infarktus vagy akármi...


Szerintem a képek alapján biztonságos az a Merci. Szerintem a három prémium márka közül mindegy, kb egyformán teljesítenek az egy kor- és súlycsoportban levők.

2012. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!