Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogosítványom, mely...

Friss jogosítványom, mely kezdő vezetői engedélynek minősül (tehát első) 'B' kategória, melyek azok a dolgok, amelyek a korlátjai közé tartoznak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl.: 2 évig nem lehet utánfutót húznom, stb. Milyen dolgok vannak még, amelyek tilosak? Illetve mikortól nem lesz a jogosítványom 'kezdő' kategória? Mi lesz a teendőm majd ekkor? Köszönöm a válaszokat! 21/F

2012. nov. 4. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem húzhatsz utánfutót. Ennyi. A megszerzéstől számított két év múlva fog lejárni, de ez alatt a hatóság meghosszabbíthatja, ha okot adsz rá.
2012. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" Illetve mikortól nem lesz a jogosítványom 'kezdő' kategória?"


A kategória megszerzésétől számított 2 évig kezdő vezetői engedély.


"Mi lesz a teendőm majd ekkor? "


Semmi dolgod nem lesz! A rendőr az ellenőrzés során egy egyszerű matemetikai feladat elvégzésével meg tudja állapítani, hogy kezdő-e a vezetői engedélyed!

Ha pedig hosszabbítást kapsz valamiért, akkor bevésik a 181-es kódot!

2012. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Combi27 ***** válasza:

ha még nem töltötted be a 18 évedet nem mehetsz külföldre, de itt nem a kezdő jogsi az akadály...csak tudd ezt is :)

Amúgy csak vontatni nem vontathatsz..

2012. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de ezt tudni kéne ha megvan a kresszed...
2012. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megvan a KRESSZ-em, sőt 75/74-et értem el még kb 3 hónapja. :) Minden más vizsga is elsőre sikerült, most várom, hogy kiküldjék a jogosítványom, kb 2 és fél hete. Csak azért kérdeztem, mert nem voltam benne biztos, hogy egyéb korlátok vannak-e az utánfutó húzásán kívül, meg nem volt teljesen tiszta, hogy van-e valami teendő, ha letelt a 2 év. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 4. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat annyit hozzá tennék hogy nekem 14 éves kotom óta van jogsim. :)


M kat 14 A1=16 B=17 C+E=18 A=18 TR/V=20 D=21

Mindenre van jogsim nem is ez a lényeg én sosem kaptam korlátozást ezt a 181 es kódot nekem mindig a 102 es kód volt és ennyi. :D


Tehát ez valami új?


F/25

2012. nov. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!