Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó sampont, kárpittis...

Milyen autó sampont, kárpittisztító és egyéb tisztító szereket használtok, amik beváltak és jó minőségűek?

Figyelt kérdés
Hogyan készültek fel a télre?
2012. nov. 4. 17:06
 1/2 anonim válasza:

Mire szeretnéd használni? Úgy értem, ha saját kocsidat takarítod magadnak, a WU2 tökéletesen megteszi, 1 liter 600 forint, meg veszel egy sima hétköznapi autómosó szivacsot. teljesen felesleges megvenni a 200 ml-s húúdenemtudommilyen 1000 forintos magic autósamponokat, mert nem a sampon karcolja össze a lakkot, hanem a porszemcsék, ahogyan a szivaccsal lehúzod őket. Szóval WU2, szivacs, azt kész, évente egyszer, mondjuk szezonkezdetkor rászentelsz egy napot, átpolírozod, és makulátlan lesz.

kárpittisztítás... drasztikusnak fog hatni, de hatásos!! Vegyél Vanish mosószappant, meríts bele egy körömkefét a vízbe, szappanozd be alaposan, és súrold a kárpitot érzékkel persze. Ami kosz ki tud jönni, az ki is fog, a kárpitnak semmi baja nem lesz, hagyod kiszáradni, és kész is. Az ilyen boltban kapható habos szarok semmit nem érnek, ne is próbálkozz. A mezei jól bevált technikák a legjobbak ;)

2012. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó dolgot kérdezel. Soroljam fel mindet? Lehet nem is fog menni fejből.

Autósampon - márkáját nem tudom így, sima egyszerű magyar cég által gyártott kék színű autósampon.

Kefe - fa nyelű kefe, kék műanyag sörtével.

VILEDA törlőkendő

VANISH foltisztító (folyékony), ha olyan szennyeződés keletkezne.

CLIN - üvegekre

Sonax gumiápoló spray

Audi műszerfalápoló "tej"

Turtle Wax felnitisztító

Turtle Wax Metallic polírpaszta

Turtle Wax karceltávolító

Prevent krómtisztító


Cseréltem téligumit(sajnos csak 2 db van). Betettem a kocsiba a jégkaparót + jégoldó spray-t. Üvegek belső oldalát bekentem Prevent páramentesítővel (persze nem mindet, legyen hely ahol lecsapódhat a pára). Az ajtó tömítőgumikat bekentem szilikonnal. A téligumit is lefújtam gumiápolóval. Kb. ennyi.

2012. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!