Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan hasonló a 2000...

Miért olyan hasonló a 2000 után gyártott Toyota MR2 valamint a Porsche Boxster? Szinta mintha ugyanaz az autó lenne.

Figyelt kérdés
toyota, mr2, porsche, boxster

2012. nov. 4. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor vettem a kocsimat, sok márkát megnéztem. Konkrétan erre nem emlékszem, de arra igen, hogy találtam egy Toyota-Porsche-Citroen hármast. Ugyanazon a szerelősoron készülnek, azonos alvázra, s a kaszni főelemei is azonosak. Eltérés a motorban, műszerfalban és egyéb kisebb kiegészítőkben van. Ilyen számot leírva nem láttam, de emlékeim szerint a három autó úgy 70%-ban azonos. Talán ez lehet a kérdezett esetében is.
2012. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, az Peugeot, nem Porsche.

Peugeot 107, C1, Aygo.

2012. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, köszönöm a pontosítást. A lényeg azonban változatlan.
2012. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oszlassunk el némi félreértést!


Az MR-2 újabbik generációjának a formatervezése valóban otromba módon koppintja a Boxsterét, de ez az érzés csak addig tart, amíg egyszerre nem látod a kettőt. Ha egy fotón egyszerre ott a két kocsi, vagy egy parkolóban áll mindkettőből, akkor azonnal látszik, hogy gyakorlatilag semmi közük egymáshoz. Az MR2 még kissé darabos és otromba is. Ez egy szakfórumban is vitatéma volt korábban, nézd meg a 430 számú bejegyzést.

[link]

A Porsche jelenleg nem közösködik semmilyen más gyártóval a Boxster padlólemezén. Egyedül a VW Touareg és a Cayenne épül részben azonos alapra.


A francia kiskocsiknál más a helyzet, a tömeggyártók évek óta alkalmaznak ún platformstratégiát. Ennek lényege, hogy az alapot, a padlólemezt elég egyszer megtervezni, aztán hasonló autókat rá lehet ültetni úgy is, hogy a motorok és a kasztni a saját márkából van, de a padlólemez közös. És itt már vannak márkák közötti átfedések is. Ennek oka a gazdaságosabb termelés. Íme egy releváns cikk:

[link]

2012. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!