Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rá bíznátok egy olyan emberre...

Rá bíznátok egy olyan emberre a fuvart?

Figyelt kérdés
Akinek bár már 3-4 éve van jogsija, de az esetek 99%-ban csak faluban, illetve vidéki kisebb városokban vezetett, kb. heti szinten csak személy autót? Furgonnal kéne mennie, olaszba és időre. Gps van, váltótárs nincs. Állítása szerint nagyon jól tud vezetni, én még nem tapasztaltam meg. Nem idegenről hanem ismerősről van szó.
2012. nov. 5. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
NEM!
2012. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Rábizhatod, ha jó sofőr, figyelmes, ismeri a szabályokat.A románokkal meg vigyázni.
2012. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem merném rábízni, pláne hogy még az országban sem ment olyan hosszabb távokat

Ha nem akarod kockáztatni a drága furgont GPS-t, és a cimborád, akkor ne menj bele

Ha munkáról van szó mindenki, megbízhatónak tünteti fel magát és tapasztaltnak, de ez úgyis kiderülne amint elindul

20/F

2012. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én először belföldön bíznám meg egy fuvarral jó messzire. Ha először vezet furgont és még nem is ment messzire kocsival sem, akkor qrva sok lesz neki olaszba kimenni. Ő maga sem tudja, hogy mit akar elvállalni.
2012. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elsőnek én is úgy gondoltam, hogy semmiképp nem bíznám rá, de jött hogy ide meg oda vitte már a haverjait (megyén belül vidéken) és hogy soha nem volt semmi baj, meg nem fulladt le egyszer sem, és nem tört össze még kocsit, meg ilyesmi. Akkor gondoltam csak én vagyok nagyon parázós, de akkor ezek szerint nem.
2012. nov. 5. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Esélytelen, nem bíznám rá. Ha csak kisebb falvakban meg apró városokban vezetett még akkor szerintem rohadtul nincs tisztában azzal hogy milyen vezetni egy nagyvárosba, és lemerem fogadni hogy még nem vezetett egyfolytában 2 óránál többet sem. Én még országon belül sem engedném el sehova ilyen hosszú távra, maximum egy váltótárssal, mert tuti hamar belefáradna, és ha még furgont sem vezetett akkor kellene még neki pár nap mire valami alaprutint szerez a furgonhoz is.

Én is amikor elmentem dolgozni, kaptam céges autót, egy kis furgont mert nagy dobozokat kellett cipelnem adott helyekre, oké hogy nem volt nagy táv, de mégis életemben először vezettem furgont, a főnököm meg 1 hétig adott mellém egy társat plusz 2 óra szabad gyakorlást a furgonnal tehát a vakvilágba kellett vezetnem 2 órát állandóan hogy szokjam.

2012. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha neked mindegy, hogy odaér-e amit küldesz, meg esetleg az illetövel baleset lesz, akkor esetleg igen, semmi más esetben nem.


Az, hogy nem fullad le a motor - ez alapvetö követelmény egy jogositványhoz, ez nem jelent vezetési tudást.


Külföldre, hosszú útra, ismeretlen - és más kategóriájú - autóval, ebbe nem mennék bele soha.

2012. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olaszba?

Hát ott a KRESZ-t azt kb úgy ahogy van el kell felejteni, és csak szimplán figyelni, meg persze jól is kell vezetni.


Azt, hogy mennyire vezet jól az meg csak kb azután derül ki miután visszajött.

2012. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem engedném hogy vezessen!Olasz az nem itt van ás a 4 év jogosítvány semmit se jelent.Én 5 éve vezetek folyamatosan Miskolcon Debrecenben meg egyéb városokban de én se mernék elindulni egy ilyen hosszú útra!Faluba még egy jogosítvány nélküli ember is elvezet de még kisebb városokban is.Majd ha Budapesten levezet vagy 40-50.000 km-ert balesetmentesen meg vagy 100.000 km-ert az országban akkor talán rálehetne bízni de így NEM!Bár te tudod de ha baleset éri a te felelősséged is és Olaszba sokkal másképp vezetnek az emberek mint itt Magyarországon!
2012. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos odaadtad neki? Osszetorte az autot? :D
2018. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!