Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autósjátékok hatással...

Az autósjátékok hatással vannak az emberre a valós vezetésre?

Figyelt kérdés

HHa valaki sokat játszik autóversenyzős játékokkal, akár NFS re gondolok, ahol utcai versenyzés van, az az ember majd a valóságban is máshogy fog vezetni? Kicsit szabálytalanabbul, vagy gyorsabban, vagy veszélyesebben a többi közlekedőre?


Mert mindig van valami, hogy gyerek lelőtte az osztálytársát, és rámondták, hogy egyélsz nap a gépen FPSezett, lövöldözött, meg Counter Strikeozott.


Most akkor ha történik valami baleset, ott meg rábizonyírtják, hogy azért ment a szerpentinen le a szakadékbe, mert 100al akarta bevenni a kanyart, mert egész nap NFS-ezett?


2011. dec. 30. 19:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy történik ilyen :D ennyi erővel, aki lövöldözős játékkal játszik, az vesz egy puskát, és lelő mindenkit :D
2011. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Az NFS be az autók teljesen máshogy mennek, lehet hogy ott 200 al beveszel egy éles kanyart de a való életbe ez nem valószínű. A játékban a kocsikon speciális gumik vannak amik jól tapadnak az aszfalton és ugye ha belegondolunk a valós versenyautókon is ilyenek vannak. De ha belegondolunk van egy egyszerű családi autó vagy kicsit sportosabb járgány ami kimondottan közúti közlekedésre van kitalálva, azzal tuti hogy nem fog úgy menni mint az NFS-be. Egyébként vannak őrültek akik vagánykodnak az utakon, de nem feltétlenül NFS mániások lehet az filmbe is pl. A lényeg az hogy a normális ember játszhat ilyen játékokkal aki képes különbséget tenni a virtuális és a való világ között, tehát tudja azt hogy amit otthon a gép előtt megtud csinálni azt nem biztos hogy kint az úton is megfogja tudni tenni. Persze vannak olyan idioták is akiket a játék annyira leköti hogy már a való életben is beképzeli magának hogy játékban van, és ez elsősorban a lövöldözős játékokra jellemző. De többnyire inkább csak agresszívitást okoz ami elég nagy baj mivel kihat a társadalomra is akár az utakon akár egy iskolai folyosón. Vannak emberek akik a való életben is azt képzelik akik a játékban vannak és vannak olyanok is akik meg nem. A közúti balesetek többsége figyelmetlenség miatt történik vagy ha a sofőr ittas ez esetben ugrik a jogsi plusz 300 ezres pénzbírság vagy több nem tudom mennyi valójában. A lényeg akinek van esze az a valóságban normálisan vezet, nem úgy mint a játékban.
2011. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Nézd. Anno sokat játszottam az NFS Underground 2-vel. Egyszer forgalomban volt egy szabálytalan előzésem, pechemre a rendőr autó kettő autóval mögöttem volt, de látta és elkezdett szirénázva követni. Egy pillanatra megfordult a fejemben, h vissza három és padlógáz, de aztán inkább lassítottam és lehúzódtam. :D
2011. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen befolyásolhatja, de ugyanígy sokminden befolyásolhat. Persze nem arra gondolok hogyha 3 percet játszol vele, akkor utána csak driftelve tudsz majd közlekedni, de megeshet hogy eszedbe jut majd kipróbálni milyen a valóságban kézifékkel befordulni egy derékszögű kanyarba, vagy ilyesmi.


Normális esetben van önkontroll, meg felelősségérzet, aki pedig hülye az NFS nélkül is az. Nekem le szokott ereszkedni a vörös köd néha, akkor én is egy vagyok az ilyenek közül.

2011. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

szerintem nem hat az emberre a valós vezetésnél, én régebben játszottam ilyen játékokkal, manapság kamion és buszszimulátorral inkább...

mentem városba és fater szólt hogy úgy kanyarodok mintha mögöttem lenne a pótkocsi(tudja miről van szó mert régebben teherautózott) nagyobban vettem az íveket, és többet figyeltem pl egy jobbra kanyarodásnál a jobb tükröt...

2011. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Tény:

annak idején a harci lövöldözős játékokat azért fejlesztették ki, hogy a katonák reflexből, gondolkodás nélkül, érzelem mentesen tudjanak ölni.


Tény2:

A játék az játék, a valóság meg valóság. Egy NFS-nek köze sincs a valósághoz. De! Kialakíthat olyan reflexeket (pl átmész a piroson) ami elegendő gyakorlással rutinná válik, és a való életben is alkalmazni fogod. A repülőszimulátorok ügye pont erről szólnak. Unalomig gyakorolni a leggyakoribb vészhelyzeteket, hogy amikor valóban ott van, rutinból meg tudják oldani a pilóták.


Persze ez személyiség meg sok minden más függő is, de azt gondolom hogy igenis lehet a valós vezetésre is hatással...

2011. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Hülyeség....

Ez nem igaz... Sőt inkább fordítva szokott lenni.

Azon vezeti le a stresszet az emberke..

2011. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Most ha el hiszitek nekem ha nem el mesélek 1 történetet!

10 évesen LfS-t le töltöttem a gépre!

Karácsonyra meg kaptam hozzá a kormányt!

11 évesen én áltam ki faternak a kocsijával (Lada Niva 1600)

És tiszta sár volt minden és ki tudtam vele álni és elötte nem ültem autóba (vezetőként) csak ahogy a kormánnyal meg tanultam menni/vezetni mert ugyanis akkor Logitech g25-ös kormányom volt kuplungal eggyütt!!

12 évesen már traktorral mentem szalmát hordani (kör bála)

(mtz 82 rakodós) :)

2011. dec. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó:

elhisszük, de azt is meg kell különböztetni, hogy mit csináltál a játékban, és hányszor, illetve milyen a személyiséged.


Továbbra is azt mondom hogy akinek olyan a személyisége, és napi 8-10 órát tölt el a játékkal, és ott mindig szabálytalankodik, abba igenis beleéghet ez, és a való életben is előjöhet nála...

2011. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

1-nek megtanultam az alapokat!

-elindulás,megállás

-versenyzés profi szinten

ezek után már élőben is ment a vezetés!!

kb 1-2 órát játszottam minden nap vele!!

és nekem azt mondta keresztapám hogy nekem benne van a véremben a vezetés mert a családban mindenki vezetett!!

2011. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!