Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes volna így autót venni?

Érdemes volna így autót venni?

Figyelt kérdés

Heló.


Most csinálom B kategóriára a jogosítványt. Van itthon autó, de arra nagyon vigyázva van. Gondoltam venni kéne valami öreg kocsit, azon lehetne gyakorolni, amin nem volna baj, ha esetleg valahol megkarcolódna, stb. Gyakorolni...

250ezres árkategóriában mi lenne a legmegfelelőbb? Én benzin-gázosra gondoltam, vagy valami sima benzinesre. Dízelünk nem volt még soha, meg ahogy itt olvasgatom azt inkább az vegye aki sokat megy. Én csak itt a környéken szaladgálnék vele, ha úgy adódik ( környék: 100km távolság max.)

Mi volna "jó" választás? Pár évet azért kibírhatna :D



2012. nov. 7. 11:14
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Bocs, ha zavaros, de szerintem érthető :)


Ilyen ford, wolksvagenhez nem drágák az alkatrészek? Olyan kéne amin, ha elromlik valami könnyen szerelhető és olcsó legyen az alkatrész.

2012. nov. 7. 11:17
 2/23 A kérdező kommentje:
Aki igényli, annak adok zöld kezet.
2012. nov. 7. 11:17
 3/23 anonim ***** válasza:
SUZUKI SWIFT ideális lenne neked!
2012. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Abból az 1000ccm-es mennyit eszik kb? Lényegében tökmindegy, hogy milyen lomha csak nagyon sokat ne egyen. Azért is nézegettem többet fogyasztó autókból gázosat ( pl Lada.)
2012. nov. 7. 11:31
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Keveset, suzukiba igazából nem is kell gáz. Ladába már igen, de az baromi régi konstrukció, mindennapi közlekedésre már nem igazán alkalmas. F Astrát is kapsz ennyiért, meg 2-es Golfot, vagy kis Honda Civic, Ford. Mondjuk Fiesta. Vannak még SAAB-ok is. Utóbbi azért jó, mert nagyon olcsón kínál nagyon jó autót, csak ott az a gond, hogy 2000 feletti a köbcenti és az már azért fogyaszt. A gázos dolgot szerintem ne erőltesd, mert úgyis felviszi a mocsok kormányunk az árát, szóval nem fogja igazán megérni. Meg aztán ilyen árkategóriában nem is fogsz normális állapotú gázos autót találni, mivel egy normális gázszett ára alapból megvan 250 ezer forint.
2012. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

A Ladát felejtsd el! Egy swift tényleg tökéletes rohangálni ide-oda és tanulóautónak is.


Egy jó tanács: NE keress gázos autót mivel januártól 50%-al emelik az áfa tartalmát illetve márciusban még + 50%-al. Ez azt jelenti, hogy közel benzin árban lesz jövő nyáron az autógáz. Szomorú, de ez van!

Egyébként sem tartom túl jó megoldásnak a gázos átalakítást a motor élettartama szempontjából.


Ha ésszel közlekedsz akkor 6-6,5 literrel eljárkál a kis Szuzi!

2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
A Saabot nem ajánlom.
2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 ßđkan ***** válasza:
Opel astra f vagy opel vectra a
2012. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Régi Swiftet mondom én is, de inkább 1.3-as motorral. Nem eszik többet hosszabb távon, mert hosszabb a végáttétele a váltónak. Sokkal fürgébb mint az 1.0. Kíváncsiságból egyszer lemértem a gyorsulását. 0-100: 11.92 másodperc. Nem is rossz. Ja és ez a 8 szelepes. A 16 szelepes olyan 10 sec alatt futja meg. Ha normálisan mész vele akkor 5 literből el lehet járni vele. Gázosat meg felesleges venni. Egyrészt most nagyon megemelik majd az árát, másrészt + költség a tartály vizsgáztatása.
2012. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én is így voltam 3 éve, amikor letettem a jogsit. Nem volt pofám apám Lancer-én belejönni a dolgokba (arra a kocsira aztán tényleg vigyáz apám), úgyhogy kocsinézőbe mentem a netre. :)


Végül találtam magamnak egy Vw Polo-t, 1992-es, 1043ccm, 45LE. 180ezerből megvolt a kocsi (nem kis alkudozás után), azóta is ezt hajtom, nagyon megszerettem. 3 év alatt semmi gondja nem volt, pedig már 195ezer km van benne, hiába, nem mai gyerek.

Ami elsőre ennél a kocsinál kevésnek hangzik, az a kraft, de csak 770kg, úgyhogy azért viszi, ahogy kell. Legalábbis még senki se panaszkodott, aki benne ült. És 5,5 literes a fogyasztása (télen kicsit több, 5,7 körül).


A régi Vw-enekről nekem csak jó tapasztalatom van, gyerekkoromban apámnak is volt egy 95-ös Polo-ja. Azokban még volt anyag, nem a szépségre, a megbízhatóságra mentek. Én csak ajánlani tudom őket.

2012. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!