Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. hány °C-tól kell a kocsit...

Kb. hány °C-tól kell a kocsit sebességben hagyva rögzíteni a kézifék helyett?

Figyelt kérdés
Mennyi az a hőmérséklet ahol már pár órára parkolásnál ne a kéziféket használjam?

2012. nov. 7. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen hőmérséklet,esetleg -10 alatt nem ajánlott. Nagy fagyban hosszú állás után befagyHAT ! a kézifékbowden. Ha mindennap használt autóról van szó akkor nyugodtan használd a kéziféket(szerintem).

Egy jól karbantartott autónál nem lehet gond.

Akkor tud befagyni a kézifék, ha víz jut a bowdenházba és ott megfagy, ekkor nem lehet oldani a kéziféket.

2012. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Tehát ha mondjuk télen latyakos, havas úton megyek, akkor érdemesebb lenne sebességben hagyni, mert akkor víz juthat a bowdenhez?
2012. nov. 7. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én 0°C alatt nem használom a kéziféket. Jártam már úgy hogy befagyott, így inkább nem kockáztatok.
2012. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

így van,0 fok alatt befagyhat,

nem törvényszerű,hogy a te autódon is be fog fagyni,de ki sem lehet zárni tutira,

2012. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. nov. 7. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez sofőrfüggő is. :) Én pl. sohasem használom,sem nyáron,sem télen. Nagyon indokolt esetben húzom be,mondjuk járó motornál ha kiszállok,vagy dombon parkolva,stb..


Szal télen befagyhat a huzal,igen,de akár ha hosszasan nem használod nyáron,eső után is berozsdálhat..


Én azt tanácsolom,próbáld meg az autót sebességben hagyni amikor csak tudod..

2012. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
elvileg /bár én a gyakorlatban is igy használom/0 fok alatt a kézifék hosszabb állás után befagyhat,igy ha sik vagy egészen enyhe lejtös részen parkolsz akkor beteszed 1-be kézifék nélkül és semmi gond .azért idönként ajánlatos a kéziféket megjáratni,mert ha nem használod akár nyáron is képes berohadni
2012. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!