Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sebességben hagyom az...

Ha sebességben hagyom az autót, az ugyan-úgy megfogja, mint a kézifék?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem mindegy, hogy merre.
2012. jan. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
jobban megfogja...lejtőnek hátramenetbe, parton felfele előremenet legkisebb fokozat
2012. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hideg télben érdemes is szabadban úgy parkolni, s nem kézifékkel.
2012. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy azért nem de nem fog elgurulni.

Télen érdemes a kéziféket mellőzni mert lefagyhat.

2012. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

"jobban megfogja...lejtőnek hátramenetbe, parton felfele előremenet legkisebb fokozat"


ez egy marhaság

2012. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
megfogja persze. mondjuk én már jártam úgy, hogy a ladát nagyobb lejtőn ott hagytam éjszakára és (ahogy elengedte lassan a kompressziót a hengerekből) elgurult majd egy métert reggelre..
2012. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, megfogja. A fékhatása ugyanolyan, vagyis ha csúszik az út, akkor sebességben is elcsúszkál, amúgy egyhelyben marad. Télen szokták ezt a megoldást ajánlani, hogy ne fagyjon be a kézifékkötél.
2012. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

09:29-es vagyok!

Az új autónkon (4 éves) nagyon ritkán van behúzva a kézifék, sebesség mindig megfogja.

a régin(22 éves, nem lada hanem a 'sz*r' francia utánfutó megpakolva(kb 600kg) lejtőn 1-esbe teszem, kéziféket nem húzok, és otthagyhatom egy hétig is, nem megy előre 10 cm-et se, szóval én a sebességre esküszöm...

teherautót viszont még a legkissebb lejtőn is rögzítőfék, sebesség(télen nem) meg kiékelem, szóval tapasztalatom is van benn

2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
igen fog ,ha sebességbe hagyod! de ha az utánfutód meg van rakva rendesen vidékünkön a gödör aljában fogod megtalálni az autódat, felénk vannak olyan dombok ,hogy teher nélkül is elmegy ,ha nincs kézi, vagy az ék alá téve!!!
2012. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

09:29-nek!

Olyan nagyon sok tapasztalatod /és tudásod/ nem lehet,ha ilyen -"lejtőnek hátramenetbe, parton felfele előremenet legkisebb fokozat"- ökörségeget írsz!/:)/

A "sebességben hagyás" abban a nyomatéki fokozatban fog a legjobban,amelyikben a legnagyobb az áttétel! Az pedig általában a hátramenet! Tehát emelkedőn is, lejtőn is "hátramenetben"!!!-ha már minden /kézifék/kötél szakad!

Nagy tömegű autónál,kb. > 1-2t) minden esetben rögzítőfék,esetleg + ék. Üdv

2012. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!