Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mz vázba lehet 50ccm es...

Mz vázba lehet 50ccm es blokkot tenni hogy kismotort jogsival is tudjam vezetni? Ez egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:

gsxr 1000-es vázba is beleteheted az 50-es blokkodat.

nem a váztól függ hogy mivel vezetheted

2012. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom,de hogy rendesen fog e menni attól még .. meg persze hogy vezethetem e
2012. nov. 7. 20:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Eltekintve attól, hogy a nagyanyám a rokimobillal is gyorabb lesz, be kell szerezned egy egyedi tipusbizonyítványt, hogy közúton használhasd!
2012. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm ! :D
2012. nov. 7. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Régen mi is sokat fabrikáltunk. Szereztünk egy simson star blokkot s betettük egy riga vázba hajtottunk rá lemezből oldallemezeket beburkoltuk az egészet, műszerfal sluszkulcs minden. De úgy tudom manapság már nem lehet biztonságtechnikai megfontolásból.


Amúgy véknyabbak az 50es blokkok a lánchajtásnál el tudom képzelni hogy gondjaid lesznek ha a berugókart is akarod használni

2012. nov. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyan mihez kéne típusbizonyítvány?? Olyan járműhöz, aminek semmi irata nincs egy adásvételin meg biztosításon kívül?? Bírom az ilyen értelmes embereket...

Lényeg, hogy a blokkja 50-es legyen, onnantól a váz lehet Hayabusa vagy BMW R1150GS is.. Egyébként tényleg nehéz hozzá az MZ váz, haverom épített choppert Simsonból (a váz ugyanúgy Simson, csak sok cső van ráhegesztve pluszban), és 60-as blokkal tudja azt, amit az én széria gépem. Amúgy én a helyedben inkább már Danuvia vagy 125-ös Csepel vázba tenném, könnyebb is, és szebb is, mint az MZ.

2012. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi !
2012. nov. 16. 21:08
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ugyan mihez kéne típusbizonyítvány?? Olyan járműhöz, aminek semmi irata nincs egy adásvételin meg biztosításon kívül??"


Attól még - hogy te nem tudsz róla - minden járműnek van forgalombahozatali engedélye, aminek részét képezi a tipusbizonyítvány! Széria gépeknek általános, eyedileg építetteknek egyedi engedéllyel kell rendelkezniük!

Ennyi!


Bírom az ilyen értelmes embereket...

2012. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aha, értem. És ki fogja valaha is kérni egy Simson blokkos ,,tákolmány" típusbizonyítványát? Le merném fogadni, hogy a rendőrök azt se tudják, kell ilyen, csak az E jelzést nézik max a lámpákban. NKH-ba meg úgyse viszel smkp-t.
2012. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!