Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek hogyan telt az első...

Nektek hogyan telt az első néhány óra önálló vezetésetek miután megszereztétek a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Ült valaki mellettetek? Féltetek? Izgultatok? Mennyi idő után múltak el ezek az érzések? Vagy esetleg magabiztosan róttátok az utat egy kezdőhöz képest?

2012. nov. 9. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tök természetes amit érzel. Mondom a magam példáját.

Eleinte (már saját autóval) senki nem ült mellettem, ill nem felügyeleti céllal. Tudtam h. kb annyi a tudásom ami a jogsihoz elég, az utakon full amatőr vagyok, de azon felül h. kicsit jobban izgultam, nem volt baj. Minél többet vezetsz annál jobban beleszoksz sz egyértelmü, és inkább ne legyen melletted senki, mert az minduntalan beleszól, aztán előbb szokod meg h. felülvigyázód van mint azt h. önállóan vezetsz. Bele a mélybe azt mondom, abból nem lesz baj, csak figyelj, és legyél a szintednek megfelelően óvatos.

A T betüre pedig vadásznak azt ki ne ragaszd :)

2012. nov. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy telt? Húúú nagyon izgultam, a gyomrom a torkomba kalimpált és mindeközben nagyon boldog és büszke is voltam :) Magabiztosnak éreztem magam de tudtam, hogy még nem vagyok az. Ja és nem ült mellettem senki. Így legalább nem kotyogtak bele... :) Emlékszem még az első elindulásomra egyedül.... na de ennek 15 éve... Szóval nem baj ha izgatott vagy, idő kell míg elmúlnak a kezdeti "félelem" érzelmek.
2012. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1 héttel ezelőtt vezettem elsőnek saját autót.Engem idegesít ha valaki belekotyog,így tettek a testvéreim is,de pár nap alatt befejezték.

Kicsit én is izgultam,voltak bakik,lefulladtam,mert dízeles kocsin tanultam vezetni,és néha kevesebb gázzal indultam el,de azóta már jobb lett.Az indításgátlóval ba.zakodtam,amikor legelőször tankoltam a saját kocsit,de már dudáltak a hátam mögött az kicsit égő volt :P.Télen jobban fogok tartani a vezetéstől,valószínű nem fogom annyira erőltetni.Ahozz képest magabiztosan vezetek,1 hét alatt levezettem 800-900km-t egyedül :)

2012. nov. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miután letettem a jogsit, vettem egy saját régi autót, ne apám új kocsiján (értsd: 5 éves) kelljen gyakorolnom.

Én úgy kezdtem, hogy apám beült egyszer-kétszer mellém, és ellátott megfelelő tanácsokkal. Jó helyen lakunk ilyen szempontból, 5km-re van a város, ezen a szakaszon a forgalom se olyan nagy, volt hol begyakorolni a dolgokat. 1 hét után merészkedtem be a városba (pedig ott vizsgáztam), és meg kell mondanom, ez a drukk-érzés, vagy hogy írjam le, még kb. 2 hónapig bennem volt. Aztán fokozatosan elmúlt, és most már inkább nyugtat az, hogy volán mögött, vagyok. :)

Szóval nem kell izgulni, el fog múlni előbb-utóbb.

De egy valamit azért tanácsolok neked: ne csináld azt, mint a tesóm, aki letette a jogsit, és azóta nem ült volánnál (pontosan 8 éve). És most már nem is merne, pedig én mindig felajánlottam neki, hogy menjünk ki valami nagyobb parkolóba gyakorolni ünnepnapokon, amikor tök üres az egész.

2012. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én a jogsi kézhez kapása után egyből elmentem suliba kocsival, majd onnantól kezdve ki sem lehetett robbantani belőle. A forgalom miatt nem féltem és izgultam, sem az út miatt. Egyedüli para akkor volt, amikor apám "vizsgáztatott", azaz elkísért az első utamra úgy, hogy mögöttem jött a saját kocsijával.
2012. nov. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)
2012. nov. 12. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!