Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A központi zär megbolondult....

A központi zär megbolondult. Mit csinäljak? A többi lent

Figyelt kérdés

Renault Megane 1999, Eur 2 ,1.6benzines.

Tegnap a kocsit ki akartam nyitni es a sluszkulcsal a központi zär nem oldott fel, majd kulcsal kinyitottam a vezetö oldali ajtot, de nem tudtam beinditani a kocsit, mert a központi zär nem oldott fel.

Ma reggel a zär ki tudott oldani problema nelkül, vagyis azt hittem. Kattanni kattan amikor nyomom, de nem zär es nem old. A kis pöckök az ajtok felett nem huzodnak le - fel. A kocsi szinten nem indul el, villog a piros kis kerek lämpa...se gyujtas nem jön semmi.

Mi a fenet csinäljak ? Mi törtenhetett ?

KErlek segitsetek


2012. nov. 12. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A motorindításhoz a központi zárnak semmi köze. Itt az immobiliser-el(indításgátló) lesz a gond. Próbáld meg a másik kulccsal, hátha a kulcsban lévő immochip adta meg magát.
2012. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Es ha a mäsik kulcs nincs meg ? Akkor ?
2012. nov. 12. 14:10
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Akkor hívni kell egy szakembert, mást nem tudsz csinálni.
2012. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De a amäsik meg az hogy a központi zär sem zärodik be rendesen. Ez meg az elözö problemäval jär ?
2012. nov. 12. 14:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor se zár be, ha a vezetőoldali ajtón lenyomod a gombot?
2012. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ott nincs gomb...

csak a ket hätso ülesnel...

2012. nov. 12. 14:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Ellenben a műszerfalon a vészvillogó alatt van egy nyitó gomb.


Nem teljesen értem, mi az hogy nincs gyújtás, amikor ráadod?

Az immo úgy működik ebben az autóban, hogy ráadod a gyújtást, és ha nem ismerte fel a chipet, akkor gyorsan villog a visszajelző piros lámpa. Tudsz indítózni, teker az önindító, de indul be.

2012. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tegnap meg gyujtäs sem volt ejszaka.

Ma mär van, de a veszvillogo igen eg, es se inditani nem lehet a kocsit, es meg az elakadäs jelzöt sem tudom bekapcsolni, lehet az törtent hogy mivel esett az esö ezert beäzott az aksi ? Mert eleg szar helyen van

2012. nov. 12. 15:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy az akksi purcant ki teljesen.
2012. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Az immo úgy működik ebben az autóban, hogy ráadod a gyújtást, és ha nem ismerte fel a chipet, akkor gyorsan villog a visszajelző piros lámpa. Tudsz indítózni, teker az önindító, de indul be."


Nem egészen! Ezeknél a régi Renaultoknál nem chipes az immobiliser, hanem a központizár működteti! Nekem Lagunám van, ha leállítom 5 perc után bekapcsol az indításgátló, és csak az ajtók távirányítóval való zárása-nyitása után old fel! Lehet indítózni, de villog a visszajelző és csak forog nem indul be!


Kérdező!

Amikor nyomod a gombot atávirányítón, akkor felvillan a kis piros visszajelzó a gomb mellett? Ha nem, akkor vagy elem hiba 2db 2016-os gombelem kell bele. Vagy szétment a nyomógomb, esetleg leszakadt az infra LED. A sógornőm Megane-jának a kulcsát átlag évente javíom. Kellett benne elemet cserélni, nyomogombot cserélni, megforrasztani a LED-et.


Az infra LED-et úgy tudod ellenőrizni, hogy pl. a telefonodat fényképezésre kapcsolod, majd a felé fordított távirányítón megnyomod a gombot. A képernyőn látnod kell felvillanni az infrát!


Jut eszembe: A középső tükör fölött a kis fekete ovális rész alatt van a vevő, az antenna meg ez felett, ha az antennánál beázik a víz pont belefolyhat a vevőbe! Óvatosan szedd le a burkolatot, mert a patentek törnek mint a ropi!

2012. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!