Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A központi zär megbolondult....

A központi zär megbolondult. Mit csinäljak? A többi lent

Figyelt kérdés

Renault Megane 1999, Eur 2 ,1.6benzines.

Tegnap a kocsit ki akartam nyitni es a sluszkulcsal a központi zär nem oldott fel, majd kulcsal kinyitottam a vezetö oldali ajtot, de nem tudtam beinditani a kocsit, mert a központi zär nem oldott fel.

Ma reggel a zär ki tudott oldani problema nelkül, vagyis azt hittem. Kattanni kattan amikor nyomom, de nem zär es nem old. A kis pöckök az ajtok felett nem huzodnak le - fel. A kocsi szinten nem indul el, villog a piros kis kerek lämpa...se gyujtas nem jön semmi.

Mi a fenet csinäljak ? Mi törtenhetett ?

KErlek segitsetek


2012. nov. 12. 14:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem egészen! Ezeknél a régi Renaultoknál nem chipes az immobiliser, hanem a központizár működteti! Nekem Lagunám van, ha leállítom 5 perc után bekapcsol az indításgátló, és csak az ajtók távirányítóval való zárása-nyitása után old fel! Lehet indítózni, de villog a visszajelző és csak forog nem indul be!


1998-as Megane-om van, és chipes :)

2012. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igaz az enyém még '96-os I-es, a II-es verziót nem ismerem.

Az I-ben biztosan nincs chip, párszor szét kellett már szednem a kulcsát!


Közben találtam képet, ez már tényleg chipes, és már nem infrás, pedig jó volt az...

[link]

2012. nov. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ebbe most ne menjünk bele, hogy miért nem volt hatékony a módszer (többek között emiatt, ha lemerül az elem, nem tudsz indítani, a transzpoder pedig passzív), de az infra jelét piszok egyszerű másolni/imitálni. De a téma nem erről szól, az mindenesetre érdekes, hogy az én 98as megane-om már chipes, 99-ben jött a facelift, és [elvileg] ismét infrás lett.


Kíváncsian várom, mi lett a megoldás

2012. nov. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hozzäertö välaszt.

A kocsi kulcs elvben hibätlanul müködik. Mär elvontattam egy mühelybe,mert gyujtäs sem jött, lehet az aksival van a gond. AMugy holnap megyek megnezni mennyibe fäj a javitäs meg mi volt a baja.

Remelem nem nagy dolog, mert jo kis kocsi.Bär 11litert fogyaszt ami kicsit sok :D

2012. nov. 13. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!