Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy rendszámos motort mennyive...

Egy rendszámos motort mennyivel olcsóbb fenntartani, mint egy autót?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy ETZ 125 és egy Daewoo Racer. A szervízköltségen kívül érdekelne. Fogyasztásra az ETZ is elkér négy litert, de a kocsi is elvan 6 literrel, viszont azzal 5 ember közlekedhet meg télen sem fáznék benne.
2012. nov. 13. 14:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán milyen költségekkel jár egy autó vagy egy motor tartása?
2012. nov. 13. 14:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a gyakorlati szempontokat veszel figyelembe akkor egy motor biztos bukó. Nekem nagyobb fajta motorom van és ráköltött pénz eléri egy középkategóriás kocsi fenntartási költségét. 6 litert fogyaszt, az 1 pár gumi szett rá 60-80e Ft, a szervíz pedig legalább 30e Ft 6e km-ként. Ráadásul hideg is van rajta, áprilistól - szeptemberig szoktam használni.

A motor hobbi, passzió nálam, nem használati eszköz. Olyan élményt nyújt amire egy autó képtelen és pénzben sem nagyon realizálható.

2012. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nálam még használati ezköz lenne inkább és gyakorolni a motorozást, mert később én is szeretnék egy nagyobb motort.

Most van egy Simsonom, de napi 30km-et azzal nem igazán jó megtenni, ezért vennék vagy egy kocsit, vagy egy nagyobb motort, amivel mehetek 90-el.

2012. nov. 13. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az ETZ helyett nézel egy némileg drágább 125-ös négyütemű gépet, ami ugyanúgy nem megy jól akkor 2-3L között meg fog állni a fogyasztás, és megbízhatóbb is lesz.


Csak egy tipp. A fenntartásról majd nyilatkozom később, valahol van egy exceltáblám arról mennyit költöttem idén a gépemre.

2012. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért az ETZ sokkal olcsóbb mint egy modern moci... Pl. egy szett gumi 20 és kibiír két szezont is akár.


Nekem Pannoniám van, simán bevágja az 5 litert 1:30-as keverékből, azon kívül idén biztosításra (4*1880 forint) és adóra (1680 forint) költöttem. Azon kívül kellett egy úszó a karbiba. A gyertya bírta végig, igaz csak 5500 km-t tettem meg vele. Más költségem nem volt...

A gumik még jók lesznek a következő szezonra, talán tavaszra be kell ruháznom két felújított fékpofába előre.


Úgyhogy lehet ilyesmi motorral olcsón közlekedni - de ahhoz egyszer meg kell jól csinálni vagy csináltatni hogy ne legyen valami hibája 10 km-enként és ne hagyjon ott egy váratlan pillanatban.

2012. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az alap dolog, hogy megcsinálnám rendesen. Azért akarok ETZ-t, mert azt én is tudnám szerelni, viszont egy újabb motor már eléggé bonyolult, minden kis hibával hordhatnám szerelőhöz.
2012. nov. 13. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Na , szóval:


Husaberg FE450, 3éves, 13500km körül


-biztosítás 4x5500ft

-2L motorolaj 9900ft

-fogyasztás: pályán 4L/100km, városi-autóút 4-4,5, terepen 7-8L/ üzemóra

-a gumi húzósabb, 40E környékén van darabja terepre, 20környékén utcára, nekem 2 szettem van, egy terepre és egy aszfaltra, mindkettő 3éves , az utcai 80, a terepre való 60%-os

-fékbetétek még a gyáriak, most lesznek cserések, egy huszasból meg fog állni az első-hátsó garnitúra, a tárcsák még bőven jók


És ennyi. A láncsprayt nem számolom külön, az bármilyen motorhoz kelleni fog, annyira nem veszélyes.


Ja, és hogy kicsit g*ci legyek: egyszer sem robbantam le. :'D

2012. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, 3 éves motorral könnyű... :P


Nekem mondjuk a 40 éves gépen a semmi közepén repedt el az úszó a forrasztásnál - olyan cifrákat káromkodtam hogy bármelyik kocsis megirigyelhette volna. Aztán elővettem a táskából egy másikat, 4 perc alatt kicseréltem és gurultam tovább.

2012. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja kérem ,aki veteránozik... :)


Nekem is tetszenek a Pancsik, de az egy külön életforma, "mezei" motorosnak nem való. Nyáron segítettem egy kollégának, nála is az úszó adta meg magát (típushiba?), rettenetesen összeragasztottuk gyorskötős kétkomponensűvel (ajánlom ilyen célokra, egy cigi alatt megköt, mindenre jó), visszarakta, aztán pömpörömm.


Élmény volt látni, van kisugárzása, de komoly költség mire üzembiztossá teszed a magyar megmunkálási minőség, meg a kisipari alkatrészek miatt. /Ha minden igaz. :)/

2012. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!