Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW-sek. Mi a különbség az...

Viktor.K kérdése:

BMW-sek. Mi a különbség az ASC és a DSC között?

Figyelt kérdés
Az enyémben ASC-van, a szomszédoméba DSC, de nem tudom mi a különbség közöttük. mind a 2 E39. talán a dsc fékezi automatán valamelyik kereket megcsúszás esetén, az asc meg csak sima kipörgésgátló?

2012. nov. 14. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az ASC a DSC elődje.

Az asc csak azt figyeli azt hiszem, hogy a kerekek mindíg megfelelően tapadjanak.

A dsc már fejlettebb, az már irányítja a kerekenkénti fékerőt, a nyomaték elosztást, figyeli a kormányszöget. Azért, hogy ne tudj kicsúszni hirtelen manővereknél, havas úton stb. Az elöbb felsoroltakkal úgy variál, hogy egyenesbe hozza a kocsit és a sofőr ne száljon el.

2012. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de ha havas úton lepapucsolom az asc is van olyan jó kipörgésgátló, mint a dsc nem?
2012. nov. 15. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs, az én e36 compactomban még nincs egyiksem, csak srs :-)
2012. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első jól mondja. Nekem E46 van, DSC-vel. Tegnap a egy élesebb kanyarban a csúszós úton kicsúsztam oldalra, de lehetett hallani és érezni, hogy blokkolja a megfelelő kerekeket, de pontosan nem tudom miket csinált, de lényeg, hogy így csak minimálisat csúsztam ki, azonnal korrigálta a kocsit a DSC.
2017. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!