Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elmegyek használt autót...

Ha elmegyek használt autót nézni/vásárolni kit vigyek magammal?

Figyelt kérdés
Hozzáértő havert vagy szerelőt ha találok? illetve lehet olyat hogy megkérni mondjuk az eladót hogy vigyük el közösen állapotfelmérésre egy szervizbe?
2012. nov. 15. 20:01
 1/9 anonim válasza:
16%
Anyósodat.
2012. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen. Ahogy leírtad.

A hozzáértő haver a minimum. Ha annyira nem ért hozzá és te biztosabbra akarsz menni akkor a hozzáértő haver mellett viszel szerelőt is (ugye több szem többet lát)

Meg persze állapot felmérésre is viheted. Ha az eladó megengedi(na de miért ne engedné meg ha nincs semmi amit rejtegetni akar?)

Persze állapot felmérés előtt mindenképp érdemes megnézetni hozzáértővel, lehet hogy rögtön észrevesz olyan(számára szembetűnő) hibákat amiket te nem vennél észre és amik miatt felejtős az autó.

2012. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Csakis autókereskedőt szabad, vagy aki nagyon közel áll a témához, dolgozott már ilyen helyen, stb. Az autószerelők nem értenek ehhez a részéhez, hogy érdemes-e megvenni. Ők szerelni tudnak.

A fizetett állapotfelmérések jellemzően sz@rt nem érnek. Sok helyen csak lemérik a festéket, meg átviszik a vizsgapadon az autót, és megállapítják, hogy jó.

2012. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem ismerek autókereskedőt...
2012. nov. 15. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Bezony, nem értünk hozzá. Azt nem tudom megmondani hogy ha rohad a gép alja , meg köpi a blokk az olajat érdemes-e megvenni , csak a hibákat tudom megjavítani, úgy ám.


Akkora orbitális baromságot mondtál hogy szerintem ketten segítettek kitalálni.


El tudjuk dönteni érdemes-e megvenni, és olyan hibákat is észreveszünk amit egy autókereskedő (amúgy mit értesz ezalatt ,egy neppert?) nem, mivel mindennap ezzel foglalkozunk. Komolyan, hülyének nézel?



Kérdező:


Autókereskedőt ne vigyél.


A szervizes átvizsgálás meg lutri, van ahol rendesen megcsinálják, van olyan ahol csak úgy csinálnak mintha, meg előfordul az is hogy előre megállapodnak az eladóval, és megy a jatt.


A legtisztább az ha keresel egy ismerős szerelőt, vagy olyat akiben megbízol és elviszed magaddal.

2012. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fizetett állapotfelmérés pár éves korig működik, amikor az eladó gyári állapotúnak hirdeti az autót. Idősebbeknél mindenképpen zsákbamacska.
2012. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10ezerért,

bármelyik autóról lebeszéllek...

2012. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy szerelőnek jellemzően nincs ahhoz szeme, hogy hol volt festve, törve az autó, meg az általános állapothoz. Egy kereskedő a kosz alatt is látja, ha egy autó jó kezekben volt. A rohadást, olajfojást a hülye is meglátja.

Őszintén: autókereskedő vagyok, és ha konkrét szerelőt hoznak szakérteni, az tuti, hogy baromságokat mondd. Mivel műszaki kifogás nincs az autóimon így ilyen ökörségekkel próbálkozik, hogy "az ott festékköd"(a kerékdobban). És hiába mondom neki, hogy polírköd, megmagyarázza az ismerősének, hogy festékköd, tuti, hogy törve volt az egész, és szerencsétlen meg lemarad egy jó autóról. Mindig ez megy!

2012. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, rám nem ez jellemző, meg a kollégáimra sem, bár mi a fiatalabb, huszas-harmincas korosztályból származunk, lehet hogy eddig az idiótákat fogtad ki, nem? Sok a kókler, hozzám is hoznak olyan gépeket hogy a hajam égnek áll úgy össze vannak kókányolva, és kollégától jön a delikvens.


Ne általánosíts azért,nem mind vagyunk olyanok. A hangnemért meg ne haragudj, eléggé alpári voltam, feltámadt bennem a szakmai büszkeség, az meg előhozta a vérmérsékletem , eléggé nekedmentem, bocsi.

2012. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!