Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 gyorshajtás mérés történik...

Székely jaroszláv kérdése:

2 gyorshajtás mérés történik 10 percen belül, akkor csak a magasabb összegűt lehet kiszabni.2 perc alatt mentem ugyanott el egyszer oda egyszer vissza 2 30 ezres csekk akkor csak egyet kell befizetni? Van időkorlát?

Figyelt kérdés

2012. nov. 16. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyen időkorlátról. Egy buszsofőr ismerősömet 5 percen belül mérték meg egy falu két végén a személyautójával, 30000+60000 forint..
2012. nov. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahány fotó, annyiszor csekk.

"Celldömölk városában egy személygépkocsit 35 perc alatt háromszor is lefényképeztek gyorshajtás miatt a közlekedési járőrök. A jármű a megengedett 50 km/h sebesség helyett 125, 122 és 85 km/h sebességgel száguldozott. A gépjármű üzembentartója a sebességtúllépésért összesen 445.000,- Ft közigazgatási bírságra számíthat."


http://www.youtube.com/watch?v=gW4_SN0TR00

2012. nov. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Én is hallottam a 10 perces időről.

Ha 10 percen belül többször belehajtasz akkor csak a magasabb tételt kell kifizetned.

Én is erről hallottam és szerintem így is van,a többiek csak kitalált sztorikat meg szájhagyomány útján terjedő vagy médiában található hülyeségeket állítanak.

Ha nem így van elnézést kérek tőlük előre is :)

2012. nov. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
ha megnézted a videón szereplő időt látod,hogy az egyik 44 másik óra egy,a kettő között eltelt idő 17 perc vagyis felülmúlja a 10 percet.
2012. nov. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahány büntetés, annyit kell fizetned, nem gondolom, hogy ha egyszer bemértek akkor 10 percig nincs rajtam fogás, ez butaság.
2012. nov. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt ilyen de eltöölték!

Ahány határozatot kapsz, annyi bírságot kell befizetni.


Ennyi maradt belőle:


410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet


2. § (2)Nem kell megfizetnie a gépjármű üzemeltetőnek az (1) bekezdés szerinti bírságot, ha vele szemben ugyanarra az időre vonatkozó átlagsebesség megállapítása alapján sebességtúllépés miatt szabtak ki azonos vagy nagyobb összegű bírságot, és a bírságot megfizette.


(3) Csak a már megfizetett bírság és az újonnan kiszabott bírságösszeg közötti különbséget kell megfizetnie a gépjármű üzemeltetőnek, ha vele szemben ugyanarra az időre vonatkozó átlagsebesség megállapítása alapján sebességtúllépés miatt szabtak ki kisebb összegű bírságot.

2012. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
megyek a rendőrségre intézkedni remélem csak 30 lesz de köszi a válaszokat.
2012. nov. 22. 16:33
 8/8 sni ***** válasza:
A vonatkozó jogszabály az átlagsebességre vonatkozik, nem az általad említett esetre. ez 2x30000 forint lesz, amit kiküldenek! Magyarországon még nem sok helyen van átlagsebesség mérés! de ha tudsz valami fejleményt, kívéncsi leszek rá!
2013. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!