Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó ablak sötétítés, bírság?

Autó ablak sötétítés, bírság?

Figyelt kérdés

Olyan típusú kocsim van,aminek az üvegének alapból van egy nagyon enyhe színezése.

Ma igazoltattak a rendőrök.

Ezek voltak a választási lehetőségeim.

1.A helyszínen eltávolítom az ablak színezését.

2.Helyszíni bírság 10.000 a sötét üvegért.

3.Leveszi a rendszámom és feljelent.


10 percet agyaltam,hogy mit tehetnék,ilyen szintű szemétség ellen,azok meg nyugodtan megvárták.

Adott csekket a 10e-ről,de szerintem ez rohadt nagy szemétség,nem akarom annyiban hagyni,mit tehetnék,hogy ne lopjanak meg?

Nem sötét a kocsim ablaka egyáltalán.



2012. nov. 18. 02:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán mondtam volna, ok leszedem, gyere segítsél.. Ilyenről még nem is hallottam :s
2012. nov. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hgy megunták az izzókészlet miatti basztatást és most a szélvédőkre szálltak rá, legalábbis az alábbi cikk szerint:

[link]

Tudom, újságírónak azt se szabad elhinni, amit kérdez, de mintha egyre többen panaszkodnának az utóbbi időben!

2012. nov. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most sötétített az ablakod vagy nem?

Ha nem akkor miért nem mondod a rendőrnek, hogy nem sötétített és hagyjon békén?

Ha pedig az, akkor meg miért panaszkodsz, hogy "meglopnak", mikor jogos a büntetés?

2012. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, olvasd el még egyszer, figyelmesen. Tehát a gyárilag színezett üvegbe kötöttek bele, így jogos a felháborodás.
2012. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

helló nem te vagy az egyetlen ember akit ezzel szívatnak most nézegettem egy jogi fórumot és valaki ezt írta az üggyel kapcsolatba


A rendőr szármon kérheti a sötétített ablaküveg használatának jogosságát, ennek hiányában pedig megbüntethet. Minderre jogszabályban biztosított joga van. ( az ebből eredő közúti balesetek elkerülése végett tiltották be, ill. kötötték használatát engedélyhez )


Mivel sem a kereskedő, sem pedig a volt tulajdonos nincs birtokában a használat jogosságát igazoló dokumentumoknak, a következő megoldási lehetőségek jöhetnek számításba:


* felkeresed a gépjármű külföldi gyártóját és igazolást kérsz a színezett ablaküveg gyári mivoltáról. (bizonyára hosszadalmas és problémás a megoldása...)

* elmész az Autófelügyelethez (pl. Mozaik utca ) és segítségüket kéred. Õk megvizsgálják, hogy gyárilag színezett- e az üveg.


Abban az esetben, ha megállapítják, hogy gyárilag ilyen, igazolást kérsz róla. ( kb. 6-10 ezer forint )

Ez még mindig olcsóbb megoldás az üvegek kicseréltetésének költségénél.


remélem tudtam egy kicsit segíteni

2012. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb is ,hogy ott helyszínen nem kezdtél el vitatkozni velük mert csak még nagyobb sz@rba hoztad volna magad (megszívattak volna...)


Tőlem pl. műbizonylatot kértek a hátsó lámpáról(kristálylámpa) , amit normális boltban vettem és benne van az "E" jelzés... még mutattam is a rendőrnek.. erre nem mondott semmit csak azt szajkózta ,hogy papír kell róla és hogy papír kell róla! (hiába mondtam,hogy friss a műszaki és ,hogy műszakin sem szóltak érte)!

2012. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 4


Az lényegtelen, hogy gyári.

MAGYARORSZÁGON a MAGYAR JOGSZABÁLYOK érvényesek. USA-ban pl. teljesen szabályos a sötétített ablak. Ha az autót hazahozod mégsem járhatsz vele csak ha megkapod rá az engedélyt.

2012. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!