Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonsági öv! Kit bírságolnak...

Biztonsági öv! Kit bírságolnak ha a személyautóban valamelyik utas nincs bekötve?

Figyelt kérdés
Akár jobb egybe, akár hátul ülő utasnál. Az utast aki nincs bekötve? Vagy a sofőrt?

2012. nov. 17. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Mindig az, aki nem kötötte be magát! Ő a szabálysértő!

A "sofőrt" ezért nem lehet bírságolni!

2012. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

"Aki nem köti be a biztonsági övet, azt lakott területen belül 15 ezer, lakott területen kívül 30 ezer, autóúton, autópályán 40 ezer forintra büntethetik. A bírság személyenként értendő, így ha egy négytagú család elfelejti bekötni magát, az akár 160 ezer forintjukba is kerülhet, azonban büntetőpontot csak az autó vezetője kap."


Ha jól értem, akkor úgy van, ahogy az előttem írták, viszont az objektív felelősségvállalás jegyében a büntetőpontot a vezető kapja, tehát őt is büntetik.

2012. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Ha fiatalkorú az utas, akkor mindig a sofőr felel érte!

Ha felnőtt az utas, akkor ő kapja a bírságot!


[link]

2012. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én a piroskéz-huszárokat. Egy másik kérdésben én is beidéztem a vonatkozó jogszabályt. Mit lehet ezen lepontozni?

Büntetőpont a vezetőnek, pénzbírság az utasnak. Korlátozott cselekvő-képességű utas esetében (ilyen a gyermek is) a vezető kapja a pénzbüntetést is.

2012. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

"Korlátozott cselekvő-képességű utas esetében (ilyen a gyermek is) a vezető kapja a pénzbüntetést is."


Már csak az nem tiszta akkor hogy fiatalkorú(14-18 év közötti) is beletartozik ebbe vagy csak 14 év alatti gyermek.

2012. nov. 17. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
14 év fölött már bűntethető...
2012. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 17. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!