Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy disel kocsim és nem...

Fönök1111 kérdése:

Van egy disel kocsim és nem jo motor olajat ontottem bele mi baja lesz?

Figyelt kérdés
szóval, van egy mazda autom és nem megfelelö motorolajat öntöttem bele utána meg láttam hogy nem jo motorolajat öntöttem bele és el mentem venni es jo motor olajat ami bele valo azt is bele ontottem lesz valami baja?
2012. nov. 19. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen olajat öntöttél bele pontosan? Olajokból azért elég széles a paletta. Ennyiből nem lehet megmondani, de valszeg nem lesz probléma.
2012. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezt most egy kicsit értelmesebben. Milyen autóról van szó, milyen olaj kellett volna bele, te milyen öntöttél bele helyette, mennyit öntöttél bele és mennyit töltöttél rá erre a megfelelő olajból - ezeket kellene megírnod. Esetleg még azt, hogy mi is volt az előzmény: olajat cseréltél vagy csak olajfolyás miatt töltöttél rá, leengedtél-e a nem megfelelő olajból vagy csak úgy rátöltötted a jót és ilyenek. Ha ez sikerül, könnyebb válaszolni, jelenleg ugyanis a "nem indul az autóm, mi baja?" színvonalnál járunk, amiből nehezen szoktak értelmes válaszok születni.
2012. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"el mentem venni es jo motor olajat ami bele valo azt is bele ontottem lesz valami baja?"


Te, nem folyt ki? Esetleg nem lyukas a karter hogy ennyi belement?


Egyébként utántöltésnél nem okoz gondot, feltéve hogy nem kétütemű olaj raktál bele, olajcserénél már érdekesebb a történet.


De jó lenne ha nem a nem létező látnoki képességeinkre alapoznál, hanem közölnéd hogy milyen Mazda (típus, motor mérete és üzemanyag), plusz hogy milyen olajat raktál bele.


Az olajról nem az érdekel hogy zöld vagy kék a flakonja, hanem a márka, a típus, és a viszkozitás (a két szám az oldalán ami között egy "W" van).

2012. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"azt is bele ontottem"

A nívópálcán két jelzés van, az egyik a minimum, a másik a maximálisan megengedett olajszintet jelzi. Az olajszintnek e két jel között kell lennie. Vigyázzunk, nehogy túltöltsük, mert az káros lehet a motor tömítéseinek! (Ha túl sok az olaj, a motor ki fogja nyomni a szimmeringeken, ezáltal tönkretéve azokat)

2012. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!