Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 karbulátor problémá...

Simson s51 karbulátor problémám lenne. Lezabál a gyári fúvókájával. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

#hiba #rossz #Simson #S51 #karbulátir
2012. nov. 22. 22:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Használtan vettem egy szak barbártól, aki egy nagyon nagy főfúvókával szerette volna tuningolni az 50ccm-es motort. Természetesen lecseréltem egy 67-re, de nem lett jó ezért vettem egy kisebbet amivel szintén ugyan az a probléma. Az úszószintet, a csavart, a súbertűt állítottam már úgy is ahogy nem kéne, mind a három fúvókával el játszottam a beállítás procedúráját. a fúvóka táblázat szerint a karbimba való fúvóka mérete 67-es, de a 62-essel is ugyan ezt csinálja. Mit nem vehettem még esetleg figyelembe??
2012. nov. 22. 22:03
 2/11 anonim ***** válasza:
a levegő csavart
2012. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt is utána állítottam, de nem.

Az előfordulhat, hogy amit vettem bele új súbertű nem 16N1 karbiba való? Vagy valami más súbertű probléma okozhat ilyet?

2012. nov. 22. 23:29
 4/11 anonim ***** válasza:

a lezabál alatt mit értesz?

és 50 ccm-hez a 72-es főfufit ajánlom

2012. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy beindul a motor üzemképes, de sok benzint kap és pár perc után már le áll mert nem bírja elégetni az üzem anyagot. Az úszóházban a szelepis rendesen el zár.
2012. nov. 23. 17:05
 6/11 ja_az_van ***** válasza:
ne csak ott keresed a hibát légszürő kipufogó is tartozéka a motornak...nézd meg hogy a könyök mennyire kokszos, a légszurö mennyire dugult.na meg egy kis false levegő is érdekes dolgokat tud müvelni.false levegöt tud szivni karburátor tömités mellett és a fötengely lendkerekes oldalánál is. Tovább nehezitve a karburátor beállitását.
2012. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
próbáld meg más gyertyával is, a gyújtás is okozhatja ezeket a tüneteket
2012. nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem csak ott lehet a hiba, de már kb fél éve bújom az összes netes okosságokat a lehetséges hibákról, de ezeket mind kicseréltem, meg javítottam rendesen nem kókányolva. A motort a legjobban működő karbulátor beállításon beindítom, jár rendesen, alapjárat jó, de 2Km megtétele után elkezd fulladni, leáll nem indul egyáltalán. A kipufogón folyik ki az olajos benzin amit nem bír elégetni, a motor 5perc működés után nehezen pörög fel. A kipufogó ki van égetve fujtással és anélkül is ugyan ez a helyzet, gyertyahézagot állítottam több gyertyát is próbáltam, tömítéseket mind cseréltem sőt pasztát is használtam, kompresszió van elég erős, fékek nem szorulnak, bovdenek újak, gyújtás alaplapot próbáltam többet is, trafót is, kábelezése nem kontaktos, kndi kivezetve, kondiból párat próbáltam stb...
2012. nov. 26. 15:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát az egész motort át néztem töviről... A hiba a karbultorban található elég valószínű, de már rá költöttem annyit a hiba keresése közben, hogy most már meg fontolom azt is ha csak egy csavart is vásárlok hozzá! :(
2012. nov. 26. 15:54
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja a légszűrője üzem képes, lehet vele motorozni tiszta, de amikor kezd már lezabálni akkor le kell venni.
2012. nov. 26. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!