Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A UNIX-nál mit jelent a...

A UNIX-nál mit jelent a felvételi kritériumnál, hogy "B" kategóriás jogosítvány (hivatásos), és ki mennyi összeget írna be a bérigény megjelöléséhez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

A hivatásos jogosítvány foglalkozásszerű gépjárművezetésre jogosít fel.Ennek alapja egy szigorított orvosi alkalmassági.Ez a 2. csoportú.A jogosítványod hátulján a 101 kód szerepel.Ezt a vizsga után át kell íratni 102-re.Általában üzemorvos végzi a vizsgálatot,de esetenként a háziorvos is jogosult lehet erre.Elvileg ennyi elég "B" kategóriára.


Ezen felül előírhatja a munkáltató a PÁV vizsgát is.Ez egy pályaalkalmassági.Orvosi,pszichológiai,fizikai vizsgálat.Három kategóriája van.I,II,III.Az első a megkülönböztetett járművek vezetésére jogosít fel,a második személyszállításra,a harmadik teherszállításra.Értelemszerűen az egyes a legszigorúbb.Ez az én időmben "B" kategóriára még nem volt kötelező.Teherautóra viszont már kellet.


Aztán kérhetnek még különböző szaktanfolyamokon szerzett engedélyeket.Ilyen volt régebben a KKSZ (belföldi árufuvarozó és autómentő).Manapság GKI vizsga a neve.Kicsit már túl van bonyolítva a rendszer.Ezeket nem tudom pontosan,de ez is csak azért van,hogy több pénzt csikarjanak ki a sofőrökből.


Kb ennyi.A bérigényt meg Neked kell tudnod.Te tudod,hogy mennyiből jössz ki.Ha sofőr melóról van szó,akkor minimum 95-100 ezer Ft amit meg kellene kapnod.

2012. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
***Megkülönböztető jelzést használó járművek***-bocsánat a hibáért.
2012. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor elvileg csak be kell mennem az üzemorvoshoz és mondani neki, hogy én ilyet szeretnék. Meg persze kifizetni az orvosi alkalmassági díját.
2012. nov. 24. 11:37
 4/5 A kérdező kommentje:
A bérigénynél pedig olyat kellene beírni, aminél a munkáltató se zavar el, sem pedig túl keveset
2012. nov. 24. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Jól írta a #1-es kolléga a hivatásos jogsi kritériumait, ahhoz nincs is hozzáfűznivalóm.


A bérigényhez írj be nettó 95ezret, vagy azt hogy személyes egyeztetés alapján. Bár én mindig is utáltam az ilyeneket, honnan kéne tudnom hogy mennyit akarnak fizetni?

2012. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!