Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó színválasztásnak van...

Az autó színválasztásnak van valamilyen "üzenete"?

Figyelt kérdés

Eredetileg így akartam fogalmazni: "Milyen szín illik egy sportkocsihoz?" Kiegészítő szöveg: "Férfi használná"


De aztán átfogalmaztam, mert tényleg érdekel, hogy ki milyen szempont alapján dönti el leendő autója színét? Sokan nőiesezik pl a pirosat, holott egy sportautónak jól áll, még ha férfi is jár vele. Nagyon divat a tömegbeszürkülés, az ezüst és a szürke szín különféle árnyalataival. A fekete valamiért az ellenszenves emberek autójával azonosítódik, holott inkább egy karakteres és sejtelmesen elegáns szín. Szóval ki mit gondol az autók színe és használójuk személyisége közötti összefüggésről?


2012. nov. 26. 17:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez a melegsárga jól néz ki.
2012. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nemigazán tudom hogy van-e jelentősége. Én úgy vagyok vele hogy tetsszen és kész.


Tűzpiros például tök faszán áll ennek: *****

*****


De a metálkék is nagyon komoly tud lenni:

*****


Szerintem nagyon sokat függ a kocsi állapotától hogy hogy áll rajta egy szín.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Napkiraly ***** válasza:
az van,hogy az egyik kocsim piros,a másik ezüst. Az ezüsttel toltak már majdnem bele a betonfalba az M0-n, a pirossal még sose
2012. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez a metálkék szép, de teljesen beleveszik az úttestbe.
2012. nov. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szevasz Lajos, végre egy Volvós!


Én úgy vagyok vele, hogy ezen az égtájon a sötét fényezés nem túl szerencsés. Az igaz, hogy télen, napsütésben, amikor van odakint 0°C, akkor a sötét autóba jobb beülni (szinte nincs is bent hideg), mert jó pár fokkal melegebb van bent, mint egy világos autóban, viszont nyáron sokkal több hátránya van, mint amennyi előnye télen, főleg hogy nem a fűtés kerül több energiába, hanem a klímázás.

Tapasztalat: Volvo V70, fekete.

[link]


Skandináviában már más a helyzet, ott közel sem olyan forróak a nyarak, mint itt. Oda simán mehet egy sötétebb fényezés.


Itt Magyarországon szerintem közepesnél sötétebb árnyalatot nem érdemes választani, abból is inkább a vöröshöz, mint a kékhez közelebb állót. Festéke is válogatja (UV, illetve IR sugarakat mennyire nyeli el; én azt mondom előbbit nyelje, utóbbit verje), de általánosságban ez a jellemző.


Ennyit a dolgok praktikus oldaláról, a többi meg már biológia, meg pszichológia. :)

2012. nov. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!