Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik akkor, ha a...

Mi történik akkor, ha a forgalom vizsgán nem tudsz haladni?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok, hogy vizsgázol és belefutsz egy balesetbe/csőtörésbe vagy csak szimplán dugóba ami miatt 20-30 percig a kocsisorban vagy kénytelen állni.

A vizsgabiztos mit tesz ilyenkor?

A vizsgát nem tolhatja ki, mert meghatározott ideig kell tartania.

Nem kerültem ilyen helyzetbe, csak elméletben érdekel.


2012. nov. 29. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tud mit tenni kivárja amíg kikecmeregtek a dugóból, maximum egy rövidebb útvonalon mentek vissza a vizsgabázisra.


Ill. extrém esetben azt is mondhatja, hogy oké, a vizsgának vége, parkolj le. Kiértékel (jóesetben átenged) majd az oktató visszavezet.

2012. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tulajdonképpen mindegy a vizsga útvonala, valószinűleg meg fog kérni, hogy fordulj meg, és menj kerülő úton. Figyelj arra, hogy szabályosan fordulj meg (záróvonal, balra kanyarodást/megfordulást tiltó tábla stb), vagy ha csak szabálytalanul tudnál megfordulni, akkor kérdezd meg, hogy megteheted-e, megbuktat-e érte. Ez persze csak baleset/csőtörés (mert akkor ugye visszafelé nem nagyon jönnek).
2012. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szoktak ezek hallgatni útinformot. Illetve általában tök semleges útakon mentek, azok a vizsgaútvonalak és nem a Hungária körút, Soroksári, meg Kerepesi félék. Olyan utakon ritkán történik valami. Nekem anno baromi nehezen ment a vezetés, valamiért nem voltam fogékony, nagyon sok órát vettem, de egyszer sem kerültem ilyesmibe és másról sem tudok. Ha meg valahol mégis kiüt a ménkű, a tanulókocsi mindig a külső sávban megy, nem kell belső sávban szorongania, így simán bármelyik mellékúton lekanyarodhat a bedugult útszakaszról.
2012. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont a kerepesin menten végig a forgalmi vizsgámon :)
2012. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!