Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio motor probléma?

Gyula22 kérdése:

Renault Clio motor probléma?

Figyelt kérdés
Miért lehet az hogy a hűtőviz mindig lelevegősődik multkor már léktelenitettem és most megint levegős lett a rendszer ezt abból vettem észre hogy a kiegyenlítő tartályban a viz mennyisége változik, vagyis szerintem attól lehet , mi lehet a baj? És ha magassab fordulatszámon füstöl az baj lehet ? amugy egyáltalán nem füstöl

#diesel #motor #dízel #Renault #Clio #Renault Clio #1.9 D #fűstőlés #renault clio 1.9d
2012. nov. 30. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Forróvíz térfogata megnövekszik..de most nincs türelmem ezt elmagyarázni,neked semmit nem kell léGteleníteni,csak utántölteni a felső vonalig...


Am.meg nenagyon csavargasd le forrón a kiegyenlítő kupakját,mert a GŐZ pofán fog csapni...

2012. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kissé hengerfejes a motor. A nagy detonációs nyomás a robbanótérből a sérülés miatt beledolgozik a vízkörbe jellemzően a kiegyenlítőben bugyborékol,illetve ingadozó vízszintet produkál valamint "túl" nyomást csinál.

A hőfok mérő(ha van) meghülyül..hol extra magas,aztán hirtelen le szalad.

A fehéres füst ezt igazolja, hisz a víz be is folyik itt szívás ütemben,amit így a kipufogógázba kerül.

Ha ezeket tapasztalod,akkor szerelő,mert átéget valszeg a hengerfej tömítésed,rosszabb esetben át is szakadt valahol a hengerfej anyaga(ritka ez)


sajnálom :(

2012. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kószi a választ, hálisten kék füstöt nem ad ki magábol csak fekete kormot nagyobb fordulaton, ez az autó az előző tulajnál mar volt egy hengerfej csere mert kis repedések voltak rajta de cserelve lett ezert kerdeztem h hátha károsodott valami mas es azért lenne ez . mert amugy a hütőviz nem fogy egy hónapja figyelem csak annyi hogy neha mintha levego kerulne a rendszerbe ha szimeringes lenne attol nem lehet? ez? jah es lehet nem irtam de ez egy 92es 1.9d clio
2012. dec. 1. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!