Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót vegyek?

Gomzoli kérdése:

Milyen robogót vegyek?

Figyelt kérdés

Munkába járásra kellene, napi össz. 10-15 km (6-7 km oda-vissza) útra. 50cm3, 4 üteműre gondoltam. Megbízhatóság és tartósság lenne a fő szempont, nem a sebesség vagy a kinézet. Kb. 150 ezret szánnék rá (esetleg picit többet).

Tudtok olyan típusokat ajánlani, amik kifejezetten a tartósságról és megbízhatóságukról ismertek?



2012. dec. 1. 09:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagy jobb lenne 2 üteműt vennem? Kevesebb a hibalehetőség, de kicsit félek a különolajzás miatt. Egy barátomnak a tönkrement olajpumpa (vagy mi a neve) miatt sült be a motorja.
2012. dec. 1. 09:17
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
50esben nem érdemes 4T venni, gyengék, komolytalanok. PL műanyag vezérműtengely. 50eseknél 2T az ideális , a különolajozástól nem kell félni, nem szokott vele baj lenni, ennyi erővel félhetsz a defekttől is hisz előfordulhat... 150ből válogathatsz már kedvedre, érdemes Minarelli blokkosat választani (Yamaha Aerox, Malaguti F12, F15, régi Aprilia SR, stb)
2012. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Hegyen völgyön egy pizzafutárnak tényleg jobb a kétütemű..

Viszont amire neked kell,arra a leg ideálisabb a 4 ütemű. Nem füstöl,nemrángat,nemsüketülsz meg rajta,és sokszorosa az élettartama egy vízhűtéses 4T-nek,mint 2T társaiknak..


Egykerekezni nemfogsz vele,de a tartós 80-at bírja.

2012. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem értek a robogókhoz, viszont imádom őket használni hobbi szinten. Sajátom sajnos nincsen, viszont hozzá értő nekem azt mondta pár hete, hogy 6-8 éves (komoly árzuhanás van ugye bármilyen járműnél, ha nagyon fiatalat, vagy újat vesz az ember, persze aki megteheti vegye! :)) robogót érdemes venni, és abból is Olasz gyártmányút. Azt mondják, hogy talán a legjobbak ezen a téren. 140-150 ezer ft-ból már nagyon tipp-toppokat lehet kapni az általam leírt kategóriában! Sok szerencsét a választáshoz!
2012. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Ha nektek kellene választani, akkor melyik konkrét típust vennétek a szempontjaim alapján? Az igazán nem fontos, hogy 50-nél is gyorsabb legyen, lényeg hogy megbízható és egyszerűen karbantartható legyen.

A másik dilemmám:

nem lenne-e érdemesebb egy kicsit több pénzért egy vadonatúj "névtelen" típust vennem, amit én járatnék be, és tudhatnám, hogy csak annyi pofont kapott, amit én adtam neki. Vagy vegyek az említett összegből egy 5-8 éves márkás gépet, amiben esetleg 10 ezernyi, ki tudja milyen bánásmóddal belenyüstölt kilométer van (ez sajnos nemigen ellenőrizhető).

2012. dec. 1. 10:43
 6/17 anonim ***** válasza:

Oszton # 3 írását. Neked egy 4T kell.


Csak tipp:

Rengeteg kínai gyártó itthon teljesen legálisan 50-esként 80-as 4T motorokat árul. Nagyon megbízhatóak motorikusan (csak a műanyagok szarok rajta, de 5-6 évig nem fog szétesni) és szó szerint 2 fillér hozzájuk az alkatrész. Ismerettségi körben van egy. 50-esként vette itthon teljesen legálisan 170e forintért. Mikor szétkaptuk kiderült, hogy valójában 80 ccm. A szervízes mondta, hogy ez teljesen gyakori. A fojtását kellett kivenni (egy műanyag pöcök a gázkarban, hogy ne lehessen csak 70%-ig húzni neki...) és láss csodát, kész is volt. Azóta is pöc röff. 5. éves, 2 liter alatt megy, szépen jár és indul és lehet vele utazni akár 70-el is gond nélkül, végsebessége olyan 85 km/h.


Szerintem jobban jársz egy új kínaival ilyen igények mellett, mint egy 6-7 éves 40.000 km pizzafutárkodott olasszal, amihez drága is lesz az alkatrész.

2012. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én inkább vennék 3 használt Olaszt,mint 1 távolkeletit..XD
2012. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ehhez például mit szóltok?

2012. dec. 1. 11:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne! Ilyen Linea, Keeway, CPI, Motowell és egyéb szörnyeket ne!!! Csak a baj van velük, tapasztalat. Használt olaszt, vagy japánt vegyél. Ha mindenképp 4 ütemre vágysz, akkor Piaggio ZIP 4T, Piaggio Fly 4T, Aprilia Scarabeo 4T, és még sorolhatnám.

A másik: Ez a 4T 50köbcentis tartósan tartja a 80-as utazót szöveget remélem a kommentelő sem gondolja komolyan. Nagyon sok robogóm volt, és közülük szintén sok, hibátlan, szinte új állapotú. Egy vízhűtéses, elöl hátul tárcsás, Minarelli blokkos, körlámpás Aprilia Sr-em, ami tényleg mintha a szalonból gurult volna ki, óra szerint ment 95-öt. 2 ütem. Naigen, ez GPS szerint, tehát valós értékben 74,5 volt. Bizony. egy 4T se nem gyorsul, se nem megy, se semmi, de legalább nem eszik. A valós végsebessége olyan 45 és 50 közé tehető maximum. Ellenben mint írtam, beéri 1,5-2 literrel, míg egy 2T 4körül eszik, ha haladósan közlekedek vele. Persze két üteművel is leszorítanak az útról (BP), érezni, hogy néha nagyobb teljesítmény kéne a testi épségem tekintetében, egy 4T-vel ez elképzelhetetlenül rossz lenne. Külön olajzástól meg nem kell félni, ha nagyon félsz tőle, vétel után cseréltesd/cseréld ki az olajpumpát, és nem lesz ezzel gondod. De általában ez nem szokott meghalni, ha csak nem 50ezer km van a motorban. Persze elképzelhető.

Élettartam:

Igen, a 4T jóval tovább bírja, mert míg mondjuk egy 4T végsebességen pörög 6-7ezret, addig egy 2T 10ezer fölött. Innentől kezdve érthető, hogy jobban kopik.

Hang:

Sisakban alig lehet hallani a 2T-k hangját, persze, ha gyári kipufogóról beszélünk.

Legjobb példa, hogy egy ismerősöm beállt mellém az ugyanolyan motorral, neki volt rajta egy Gianelli Next pufó, nekem a gyári Sito Plus, sisak nélkül meg kellett fognom a motort, hogy érezzem, hogy jár-e, mert egyszerűen nem hallottam a motorhangját.

Remélem tudtam segíteni, mégegyszer a legfőbb dolgot: Ezekről a kínai csodákról feledkezz el, csoda, ha 10ezer kilómétert futnak. Nem csoda, hogy egy 1-2 éves kínai annyiba kerül, mint egy 15 éves olasz/japán.

Szép napot!

2012. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ey jobb állapotú márkásabb 2T megfelel.

Nekünk is olasz van, vannak, voltak vele bajok, de ez évi min 8000-et kap a pofájába. :)

2012. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!