Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-nek miért szikrázik...

Simson s51-nek miért szikrázik nagyon a megszakító kalapácsa, és mitől nem pörög fel a motorja?

Figyelt kérdés

Szinte olyan mint ha hegesztenénk. Most cseréltem ki de ez is ilyen, és elvileg nem szabadna neki ennyire szikrázni. Bezzeg a gyertyánál már fele ekkora szikra sincs. A kondit is cseréltem, meg más gyertyával is próbáltam.

Könyen indul de nem tudom felpörgetni, met vissza durrog, tüszög-pöfög, meg iszonyatossan füstől. Pedig 1.8mm körüli elő gyujtása van. Mi lehet a gondja?


2012. dec. 1. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit elmondtál arra pedig a kondit mondanám.

Az előgyújtás jól állítotad be

Nézd meg a megszakító hézagot 0,4 mm legyen a gyertyánál pedig az elektródahézagod 0,4 mm legyen itt is hogy biztosan átüssön a szikra

A kondi ha jól tudom kb 0,22-0,25 mfarados legyen, ha sokkal nagyobb az nem jó pici lesz a szikrád

Én is jártam így jawqa mustanggal én elfelejtetem a gyertyahézagot sőt egy útcával oddég mindig leállt utána jó lett

2012. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A gyertya hézagon éni állítgattam, de a kalapács fél miliméteren volt.

Amugy az nem kevés a kalapácsnál a 0,4 miliméter?

2012. dec. 1. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha túl kicsi a hézag akkor alapjáraton nem fog menni. (felpörögni)

Ha meg nagyobbra állítod,akkor magasabb fordulaton kihagy majd a gyújtás.


Jól mondta az első.

Ha megfelelő kondi van benne,

a megszakító hézag 0,4 mm legyen!

2012. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyertya hézag szintén ennyi. :)


Utolsó voltam.

2012. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!