Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő motor csere után?

Mi a teendő motor csere után?

Figyelt kérdés
Tipusazonos motor csere után mi a teendő?Elég a motorról kapott adásvételivel,számlával és műhely igazolással elmennem az okmányirodába új forgalmi és törzskönyvért,vagy kell esetleg még valami mást is csinálnom?Sok helyen sok félét olvastam és nemtudom hogy is van ez,most lett kicserélve a motor és szeretném minél előbb újra használni az autót.
2012. dec. 1. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Motorcsere nyilvántartásba vétele


Személyesen, de meghatalmazott útján is intézhető.



Az ügy intézéséhez szükséges okmányok, nyomtatványok:



Minden esetben szükséges dokumentumok:


a járműhöz kiadott új típusú (kártyás) forgalmi engedély és törzskönyv vagy a régi típusú forgalmi engedély,

a motor tulajdonjogát igazoló okirat,

új motor esetén számla,

külföldi számla vagy adás-vételi szerződés, és a vámeljárás lefolytatását igazoló okirat,

belföldi számla (pl. járműbontói tevékenységet folytató által kibocsátott), vagy adás-vételi, csere, ajándékozási szerződés,

típusazonos motorcsere esetén műszaki adatlap

a törzskönyv illetékének befizetéséről szóló bizonylat, vagy nyilatkozat az illetékmentességről,

forgalmi engedély illetékének befizetéséről szóló bizonylat, vagy nyilatkozat az illetékmentességről,

nem típusazonos motor beépítése esetén:

a közlekedési hatóság által kiadott átalakítási engedély és Műszaki adatlap,

a hátsó rendszámtábla, mivel új műszaki érvényességi idő bejegyzése is történik,

az érvényesítő címke díjának befizetéséről szóló postai feladóvevény, mivel új műszaki érvényességi idő bejegyzése is történik,

az ügyfél személyazonosságát igazoló okirat.


Jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, egyéni cég esetén szükséges dokumentumok:


három hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzés, illetve a Cégbíróság által kiadott másolat,

három hónapnál nem régebbi aláírási címpéldány, illetve a Cégbíróság által kiadott másolat,

a cég ügyintézőjének eljárási jogosultságát igazoló megbízás,

illetékmentesség esetén az arról szóló, az Illetékhivatal által kiadott igazolás is.


Meghatalmazott eljárása esetén szükséges dokumentum:


a megbízásról szóló magán- vagy közokirat is.


Az ügy intézéséhez fizetendő díjak, illetékek:


Tétel



Díj, illeték

A forgalmi engedély illetéke 6.000,- Ft

A törzskönyv illetéke 6.000,- Ft

Nem típusazonos motor beépítése esetén az érvényesítő címke díja 585,- Ft


Az eljárás jogi alapjai:


326/2011. (XII.28.) Korm. BM rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kivonásáról és visszavonásáról


1990. évi XCIII. törvény az illetékekről


Ez így jó, vagy leírjam egyszerűbben? :)

2012. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha nem nagy kérés akkor leírhatnád :) tehát tipusazonos cserénél is elkell vinnem az nhk-hoz? ha az autó kivan vonva a forgalomból akkor hogyan vigyem el hozzájuk?most egyben szeretném a nevemre is iratni hamár új forgalmit és törzskönyvet kap.csak ez nem világos,van a motorról számlám,és egy igazolás hogy műhelyben lett beszerelve és kipróbálva.
2012. dec. 1. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Eddig jó. Kell kérned egy útvonalengedélyt amivel elmész a kijelölt vizsgabázisig, ott adnak megnézik, megkapod a műszaki adatlapot (2500ft-ért ha jól emlékszem), ezzel átmész az ocsmányirodába, lecsengeted nekik a forgalmi+törzskönyv árát és meg is vagy.


Az útvonalengedélyt a szintén az ocsmányirodában tudod igényelni, 3500ft-ért.


Vagy bevállalod az utat, és ha szerencséd van nem lesz közúti ellenőrzés, ár ezt nem javaslom.

2012. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi akkor nem is olyan dolog.Erdetvizsga akkor nemkell ugye? hallottam olyat is hogy az is kell motor cserénél...
2012. dec. 1. 17:58
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


itt azt írják hogy elég csak a szervíz által kiállított igazolás...

2012. dec. 1. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Valóban, akkor nem biztos hogy kell műszaki adatlap.


Nálunk kell, hiába dolgozom szervízben át kellett menni az NKH-hoz, mondjuk 2km volt úgyhogy az útvnalengedéllyel nem tököltem.


Mindenesetre menj be, vidd a papírjaidat, és kérdezz rá, ha elég az igazolás akkor egyből el is tudod intézni a dolgokat, az a biztos.

2012. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem,akkor ez ezekszerint hely függő is,felhívom majd őket és megtudakolom hátha elég ennyi is.Sajna itt nincs a közelben talán vác-on van de azis 30km,ettől csak messzebb így jólenne ha nemkéne elvinnem,kb annyit csinálnak hogy megnézik jó oké és kész is,nemértem minek ez mikor ezt egy szerelő is megtudja csinálni...
2012. dec. 1. 18:14
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Ne keress logikát, ez nem az az ország. :)
2012. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát az biztos :)
2012. dec. 1. 18:37
 10/10 anonim ***** válasza:

#1


""Nem típusazonos motor beépítése esetén az érvényesítő címke díja 585,- Ft""


Megkérdezhetem honnan van ez az infó?

Én úgy tudtam hogy nem engedélyezik a "nem-tipusazonos" motorcserét.

2017. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!