Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért erőtlen és mért nem...

Delta7 kérdése:

Mért erőtlen és mért nem indul a motorom? (Gilera Runner 50 SP 2010)

Figyelt kérdés

A gond az volt, hogy elcsöppent a gyertyám és szét ment a dugó. Vettem hozzá dugot illesztettem a hengert mindent cseréltem amit ilyenkor szokás!

DE összeraktam és nem akart önindítóval beindulni (szétszedés előtt ment 1100rpm feltekeri) de nem indult viszont első rúgásra indul, azóta csak rugása indul néha önindítóval!

Ami nagyobb gond az az, hogy beindítás után és első elindulás után elmegy az ereje de teljesen! NEM bir elindulni egy kereszteződésnél de mihelyst eléri az 5000 fordultatott megindul, 8000 környékén már jól érzni magát!

Egy kicsi dombot meglát lemegy a fordulat és alig bir menni!

Összerakás óta ment 300km +extra olajat kapot)

Ja és nagyon sokat eszik most is meg előtte is)

Karbihoz variohoz nem volt nyúlva csak takarítva de utána még ment úgy, mint takarítás előtt)



2012. dec. 1. 22:30
 1/3 anonim válasza:
Az első dolog, amit kérdeznék, hogy a forgattyús mechanizmusa a motornak könnyen mozgott, mikor összeraktad? Figyeltél a hézagolásra? Gyakori, hogy a főtengely lendkereke hozzáér a blokkhoz és szorul, ezért nem bírja megforgatni az önindító. Teljes generálnál, mindig szükséges hangolni a karburátort a felújított motorhoz. Ha a forgómechanizmus rendben, akkor terhelésvizsgálattal le kell mérni az akkut, feltölteni, újat venni és a karburátort hangolni. De szerintem illesztési probléma lesz, lendkerék esetleg henger+dugó.
2012. dec. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Gondolom azért nem indul önindítóval,mert nagyobb lett benn a kompresszió,a hőmérséklet meg elég alacsony,és ez az akksinak nem kedvez. A gyengeség meg talán amiatt lehet,hogy elgyengült hátul a nagy nyomó rugód,és nem tudja fordulaton tartani a motort.A meleg miatt idővel kilágyul az a rugó,és cserélni kell erősebbre.Csodákat tud művelni annak a rugónak a cseréje. :)
2012. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

de meg lett a baja, az hülye akihez vittem rosszul fúrta meg!

gyári új hengert vettem most jó :)

2012. dec. 15. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!